Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Xperia C5 Ultra Akıllı Telefon Detayları
0

Xperia C5 Ultra Akıllı Telefon Detayları

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Xperia C5 Ultra, 6 inç Full HD ekrana sahip olup, tasarımı incedir. Parlak bir tasarıma sahip olan cihaz, bir hayli zarif görüntü sunar. Xperia C5 Ultra telefonun çerçevesi bir hayli ince olup, alüminyum çerçeveyle kaplıdır. Böylesine büyük ekranı olan telefonu, mini modda kullanmak da mümkündür. Parmak hareketini çaprazlama yoluyla kaydırmak suretiyle mini mod aktif hale gelecektir. Bu şekilde 6 inç olan ekran 4 inç olarak kullanılabilir. Mini moddan tam ekrana da geçiş sağlamak kolaydır. Cihazın en yeni Sony TV teknolojisine sahip olduğu söylenebilir. Telefonun kamera kullanımında geçiş özelliği mevcuttur. Ön kamera ve arka kamera hemen hemen aynı özellikleri taşır. Ön ve arka kamera 13 mega pikseldir. Geniş açılı lens bulundurur. Keskinlik ve kontrastı mükemmel olan telefonun ekranının her noktasındaki renk tonları canlılığını korur. Pil ömrünün uzun saatler dayandığı söylenir. Telefonun verimli tasarıma sahip olduğu ve android akıllı telefon olmasına rağmen pil ömrünün uzun olduğu belirtilmiştir. Bekleme modu aktifleştirildiği taktirde kullanılmayan uygulamaları otomatik kapatma özelliğine sahip cihazın, pil ömrünü uzatma yönünde avantaj sağlayacağı da söylenmektedir.  Uzatılmış kullanım moduyla telefonun kullanım süresinin artacağı bilgisi verilmiştir.

Xperia C5 Ultra Akıllı Telefon Özellikleri

Ekran çizilmeye karşı dayanıklı malzemelerden oluşturulmuştur. Kamerada ekran netleme özelliği otomatiktir. Flaşı yumuşak Led flaş olup, çekim modunu otomatik belirleme özelliklerine sahiptir. Xperia C5 Ultra telefonda ön kamera ve arka kamerada netlik işlemi otomatiktir. Bu şekilde ışık açısının hiçbir önemi bulunmaz. Xperia C5 Ultra cihazının işlemci elemanları 1,7 GHz MediaTek MTK6752, ARM Mali760 MP2 700 MHz ve  64 bit Sekiz Çekirdektir. Bellek ve depolama elemanları ise; 2 GB RAM, 16 GB flaş bellek ve 200 GB’a kadar microSD karttır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak