Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Telefon Kameralarının Gelişim Süreci
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Telefon Kameralarının Gelişim Süreci

☺ AHMET AYDIN29 Mart 2018

            Kameranın icadı 1826’da Fransa’nın Chalon-Sur-Saone şehrindeki Joseph Nicéphore Niepce’nin evinin penceresinden dışarıdaki manzarayı yakalamayı başarması ile olmuştur. O tarihten bu zamana kadar fotoğraf makineleri birçok evrim ve değişikliğe uğramıştır, gelişmiştir. 1900 yıllarında oldukça sık kullanılmaya başlanan fotoğraf makineleri ve kameralar artık çağın en önemli icatlarından biri olarak görülmeye başlamıştır.

            Daha sonrasında fotoğrafın tek kare halinde yakalanması yerine birçok karenin aynı anda çekilebilmesi için video kameralar icat edilmiştir ve bu büyük bir devrim olarak görülmüştür. 2000’li yılların başlarında ise cep telefonlarının tamamen hayatımıza girmesi ile birlikte kameraların telefonlara entegre edilmiş halleri ortaya çıkmıştır. Bu icatla birlikte telefonları kullanarak fotoğraf çekme devri başlamıştır.

            Başlarda çok kaliteli fotoğraflar çekemeyen telefon kameraları, fotoğraf makinelerinin kullanılmasının önüne geçememiştir ve telefon kamerasının yerine fotoğraf makineleri daha çok tercih edilmeye devam etmiştir. Ama daha sonrasında 2010 yıllarında telefon üreticilerinin büyük adımlar atmasıyla birlikte artık yeni üretilen telefonlar daha iyi ve daha kaliteli fotoğraflar çekmeye başlamış ve aynı zamanda mobil olmaları dolayısıyla daha çok tercih edilir olmuşlardır.

 Telefon Kameraları Fotoğraf Kameralarının Yerini Alabilir Mi?

            Kamera denildiği zaman akla artık telefon kameraları gelmektedir çünkü artık gelişen teknoloji sayesinde ve pratik kullanımları nedeniyle telefonlar fotoğraf makinesi yerine tercih edilmektedir. Bu gelişim sayesinde telefon kameraları artık DSLR kameraların sağladığı portre modu gibi özel çekim modlarını bile bünyelerinde barındırmaktadırlar.

            Sonuç olarak insanlar telefonların bu ve bunun gibi özellikleri barındırması ve aynı zamanda bu hizmetin pratik olması ve kolay taşınabilmesi sebebiyle telefon kameralarını fotoğraf kameraları yerine tercih etmektedirler. Telefon kameralarının bu gelişimleri aynı ivme ile devam etmekte ve her geçen gün daha da iyi bir noktaya gelmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak