Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Su Geçirmez NO.1 X2I İncelemesi
0

Su Geçirmez NO.1 X2I İncelemesi

☺ AHMET AYDIN21 Mart 2016

Akıllı telefon pazarında kullanıcıların dikkatini çekebilmek adına her gün yeni adımlar atılıyor her gün yeni teknolojiler geliştirilmeye çabalanıyor. Bu teknolojilerden bir tanesi de cihazların su geçirmez özelliğe sahip olması. Bu özellikteki cihazlara daha çok dalgıçların ya da su altı fotoğrafçılarının ilgisini çekebileceğini düşünülse de tüm kesimden tüketicinin ilgi odağı olmuş durumda. Özellikle ebeveynlerin çocukları yüzünden zor şartlara dayanıklı cihazlar tercih etmek istediklerini göz önünde bulundurursak oldukça alıcısı bulunmakta su geçirmeyen akıllı telefon modellerinin.

İşte bu özelliğe sahip telefonları ile piyasa da sesini duyuran bir marka olan NO.1 yeni ürününü kullanıcıların hizmetine sundu. Daha önce akıllı telefon pazarında oldukça ilgi çeken X-Men I ardından ise X2 tanınan marka yeni ürünün ile de dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor. No.1’in yeni ürünün adı ise X2I. Cihaz markanın önceki sürümlerine göre teknik özellikleri çok daha iyileştirilmiş bir şekilde tasarlanmış.

A1_1.images.400x400

Öncelikle cihaz MTK6735 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci ve Android  5.1 işletim sistemi kullanıyor. Önceki sürümlerinde 1 GB olan RAM bellek yerini 2 GB RAM’a bırakmış. 8 GB olan depolama alanı ise 16 GB’a çıkarılmış. 32 GB’a kadar da artırılabilir ya da taşınabilir micro SD kart da tercih edilebilir. Böylelikle cihazın depolama kapasitesi artırılırken hız performansı da bir tık yukarı taşınmış. Cihazın piyasa da iddialı olduğu su geçirmezlik ve toz geçirmezlik iddiası ise IP68 teknolojisi ile sürdürülmeye devam edilmiş.

Cihaz çift SIM kart özelliğinin yanı sıra 4G teknolojisini de uyum sağlayabiliyor. Ön kamerası 5 Mega piksel iken arka kamera 13 Mega Piksel fotoğraf çekme özelliğine sahip. Genellikle su geçirmez ya da buna benzer extrem özelliklere sahip cihazların kullanıcıları en çok endişelendiren yönlendiren bir tanesi de cihazın diğer özelliklerinin iyi olup olmadığı oluyor. Ama NO.1 bu cihazı ile kullanıcıları bu endişelerinden kurtarmak istiyor.

no1x2i3

Telefonun boyutu 166 x 85 x 14. 7 mm ve 230 gram ağırlığında belirlenmiş. Cihazın ağırlığının biraz fazla olmasının sebebi ise şok etkilere dayanıklı bir gövdeden üretilmesinden kaynaklanıyor. 5. 5 inç genişliğinde ki ekranının görüntü kalitesi 1280 x 720 piksel. X2I, Bluetooth 4.0, Wi-fi, 4500 mAh batarya kapasitesi vb. özelikleri ile tüketicilere akıllı telefonların ortalamasında bir hizmet sunuyor. Siyah ve turuncu olmak üzere iki renk seçeneği ile de raflardaki yerini almış durumda. Yurt dışında 200 dolar olarak belirlenen satış fiyatının Türkiye’de nasıl sabitleneceği ise önümüzdeki günlerde belli olacaktır. Takipte kalınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak