Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Sony HDR Desteği Ekleme Hazırlığında
0

Sony HDR Desteği Ekleme Hazırlığında

☺ AHMET AYDIN19 Eylül 2015

Sony, 4K akıllı telefonu ile dikkatleri üzerine çektikten sonra, yeni bir çalışmayla da gündeme geliyor. 4K çözünürlük özelliğinde olan akıllı televizyonlara HDR desteği ekleme çalışmasında olan Sony, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium gibi akıllı telefon modelleriyle de uzun süre konuşulmuştu. Çalışmaları devam eden HDR desteği teknolojisinin tüm 4K’lı televizyonlara değil de, sadece bazı modellere geleceği de gelen bilgiler arasında. Destek eklemesi yapılacak olan modellere gelinirse ise, X850C, X900C ve X910C ailesi, ultra HD çözünürlük istemi ile desteklenecek modeller olduğu belirtildi. Daha önce akıllı telefonlar sayesinde adını sıkça duyduğumuz HDR sistemi sayesinde, 4K çözünürlüğündeki televizyonlarda görüntü eskiye nazaran daha net ve daha yüksek kalite olacak. Daha önceden de bildiğimiz gibi, 4K çözünürlüğündeki televizyonlarda, çözünürlük ikiye katlanarak, HD kalitesinde 3D görüntüler sağlanıyordu. Bu teknolojiye HDR desteğinin ilavesiyle oluşacak çözünürlük kalitesi ve netlik de ilave edilirse, ortaya çıkacak görüntünün kalitesi aşikâr görünüyor.

HDR Desteği İnternet Üzerinden Eklenecek

HDR desteğinin başka bir özelliği ise, kontrast ve renkler konularında iyileştirme içeriği olmasıdır. Bu yeni destek, X850C, X900C ve X910C ailesi modellerine, internet üzerinden yapılacak olan güncelleme ile ekleme yapılacak. Bu televizyon modellerine sahip herkes, network üzerinden güncellemeyi yapabilecek. Ancak bu desteklemenin ne zaman yapılacağı bilgisi henüz kamuoyu ile paylaşılan bilgiler arasında yer almadı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak