Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy S6 İçin Sık Karşılaşılan Sorunlara Çözüm Önerileri
0

Samsung Galaxy S6 İçin Sık Karşılaşılan Sorunlara Çözüm Önerileri

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Samsung Galaxy S6, her ne kadar güçlü bir performans, yetenekli kamera ve kaliteli görüntü özelliklerine sahip olsa da donanımdan kaynaklı bazı sorunlar ve Android işletim sisteminden kaynaklı bazı problemler yüzünden bu cihazda da karşılaşılan sorunlar olmaktadır. Bu sorunların neler olduğuna ve çözüm için neler yapmamız gerektiğine gelin hep birlikte bakalım.

Batarya Sorunu ve Çözüm Önerisi

Diğer seriye oranla daha büyük bataryaya sahip olan Samsung Galaxy S6 serisinde, bataryanın büyük olmasına rağmen hala şarj sorunu yaşanabilmektedir. Batarya kullanımı en aza indirgeyecek seçenekler mevcuttur. Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak bu soruna çözüm bulabilirisiniz. Öncelikle, ekran parlaklığını otomatik moda alarak güç tüketimini düşürebilirisiniz. Bunun yanında arka plan işlemlerini sonlandırmak da şarj açısından size avantaj sağlayacaktır. Arka plan işlemlerini sonlandırmak için, görev yöneticinizden işlem yapabilirisiniz. Ya da Menü tuşuna basarak sekmeleri kapatabilirsiniz. Şarjınızın uzun süre dayanmasını istiyorsanız, tasarruf modunu da etkinleştirebilirsiniz. Wi-Fi, Konum ve Mobil Veri uygulamalarını da kullanmadığınız sürece kapalı tutun. Tüm bu durumlara rağmen, şarj sorununuz devam ediyorsa cihazınızı mutlaka bir yetkili servise götürün.

Bluetooth Sorunu ve Çözüm Önerisi

Bluetooth sorunu genelde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Yüksek boyutlu dosya transferlerinde sıkça karşımıza çıkar. Bu sorunun çözümü için ilk önce, cihazınıza bağlanan cihazı, Bluetooth Ayarları menüsüne gelerek unutmanız ve cihazınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Sorun çözülmezse, cihazınızdan ayarlardan ‘Uygulamalar-Uygulama Yöneticisi-Hepsi-Bluetooth’ adımlarını izleyerek Önbelleği Sil ve Veriyi Sil seçenekleriyle cihazınızı yeniden başlatın. Tüm bunlara rağmen problem devam ediyorsa da fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Wi-Fi Sorunu ve Çözüm Önerisi

Sadece Samsung Galaxy S6 değil, birçok akıllı telefonda en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Wi-Fi sorunu yaşamanız durumunda ilk önce bağlı olduğunuz modemi unutun. Modeminizi resetleyip, telefonunuzu tekrar başlatarak bağlantı kurmayı deneyin. Sorunun devam etmesi halinde ise, bağlandığınız sunucunun üzerine basılı tutarak ‘Ağ yapısını değiştir’ ve hemen ardından ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ menülerine gelin. ‘IP ayarları’ bölümünde yer alan ‘DHCP’’nin üzerine tıklayarak ‘Statik’ i seçin. Açılacak DNS 1’in yerine ‘4.2.2.2’, DNS 2’nin yerine de ‘4.2.2.1’ yazıp kaydedin. Hala sorun çözülmezse de ‘Uygulama Yöneticisi’ bölümünden Wi-Fi’yi bulup veriyi silin ve cihazınızı tekrar başlatın.

Donma Sorunu ve Çözüm Önerisi

Cihazın sık kullanımı sonucu karşılaşılan bu sorun için de birkaç uygulama neticesinde çözüm bulmak kolay olacaktır. Bu sorunun çözümü için öncelikle uygulamalarınızı ‘Görev Yönlendiricisi’ menüsünden kapatın. Ayrıca cihazınızdaki animasyonlar da telefonunuzun en büyük donma sebeplerinden biridir.’Animasyonlar Kapalı’ seçeneğiyle bunları sonlandırabilirisiniz. Böylece donma sorunu büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.

Isınma Sorunu ve Çözüm Önerisi

Genellikle büyük işlemcili cihazlarda görülen bir sorundur. Cihazda iki veya daha fazla işlem gerçekleştirmek, cihazı oldukça ısıtan bir durumdur. Bu yüzden ilk öneri, aynı zamanda iki işlem gerçekleştirmemeniz olacaktır. Telefonunuz yüksek çaba gösteriyorsa, ‘Görev Yöneticisi’’nden tüm uygulamaları kapatın. Isınmaya sebep olan diğer bir etken ise Wİ-Fi’dir. Wi-Fi bağlantınızı sadece kullanacağınız zaman açın. Bunun yanında parlaklık seviyenizi düşük konuma getirip, telefonunuzu asla şarjdayken kullanmayın. Telefonunuzu her zaman kapatma şansınız olmuyorsa da en azından haftada bir kes 10 dakikalığına da olsa cihazınızı kapatın. Bu uygulamalardan sonra ısınma sorununun çözüldüğünü göreceksiniz.

Ekran Döndürme Sorunu ve Çözüm Önerisi

Bazı Samsung Galaxy S6 kullanıcılarında görülen bu sorun içinse öncelikli çözüm cihazın yeniden başlatılmasıdır. Sorun çözülmezse, cihazınızı en son sürüme yükselterek ekran döndürme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak