Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy S6 Edge Telefonun Açılmama Sorunu ve Çözüm Yolları
0

Samsung Galaxy S6 Edge Telefonun Açılmama Sorunu ve Çözüm Yolları

☺ AHMET AYDIN3 Nisan 2016

Son günlerde Samsung Galaxy S6 Edge açılmama problemi hakkında çeşitli bilgiler ortalık da dolaşıyor. Teknik bilgisi fazla olan kullanıcılar riski göze alarak kritik teknikleri denese de çoğu kullanıcı yüksek rakamlar ödeyerek satın aldığı akıllı telefonunda haklı şeklinde deha problemsiz çözüm teknikleri ile sonuca gitmeyi deniyor. Bir okuyucumuzun problemine çözüm bulabildik ancak Android dünyasında problemler bir uygulama, sistemdeki bir hata, zarar görmüş veri / ön hafıza veya donanım bozulmalarından kaynaklanabiliyor. Yani problemin sebebini belirleme etmek ve çözüme ulaştırmak çok basit değil. Samsung Galaxy S6 Edge açılmama problemi ile karşılaşanlar bu çözüm yollarını deneyebilir.

Galaxy S6 Açılmama Sorununa Çözüm

 • Akıllı Telefonunuzu Şarj Edin

Bazı kullanıcılar akıllı telefonlarda arka planda pil seviyesinin yeterli olduğunu düşünerek cihazı şarj etmeyi unutuyor. Oysa Galaxy S6 Edge’in açılmamasına pilin tükenmesi yol açabilir. Bu kolay işlem sorun ile ilgili bilgi sağlayabilir ve pilin boş mu dolu mu olduğunu öğrenebilirsiniz. Ekranda cihazın şarj olduğunu belirten simgenin çıkması ve LED ışığının yanması söz konusu olacaktır. Cihazınız şarj olmaya başladıysa en azından ilk aşamada bir problemle karşılaşmazsınız. Bu tabloda akıllı telefonunuza bir miktar şarj olabilmesi için zaman verin, en azından 10-15 dakika bekleyin.

 • Cihazı Açmaya Çalışın

Akıllı telefonunuzun bir süre şarj olmasını bekledikten sonra cihazı açmaya çalışın. Şarj olma halinde herhangi bir problem görünmese dahi aygıt açılmayabilir. Cep telefonunuz eğer açılmıyor ise bir sonraki aşamada bulunan adımları takip edin.

 • Güvenli Modu Deneyin

Bazı durumlarda üçüncü parti programlar işletim sistemi üzerinde problemlere yol açabilir ve cihazın size cevap vermesini engelleyebilir. Telefonunuzu Güvenli mod da açarak üçüncü parti programları geçici olarak devre dışı bırakmalısınız. Sorun bir uygulamadan kaynaklanıyorsa güvenilir mod da telefon sorunsuz biçimde açılacaktır. Peki, Galaxy S6 Edge’i nasıl Güvenli mod da başlatırız. Gelin isterseniz sırası ile bu yolları inceleyelim;

 

 • Galaxy S6 Edge’i kapatın.
 • Güç düğmesine basın ve basılı tutun.
 • Samsung Galaxy S6 Edge ibaresi belirdiğinde güç düğmesini hemen bırakın ve ses azaltma düğmesine basıp basılı tutun.
 • Cihaz tekrar başlatma prosedürünü tamamlayana dek ses azaltma düğmesine basmaya devam edin.
 • Güvenli mod ibaresini ekranın sol üst kısmında gördüğünüzde düğmesi bırakabilirsiniz.
 • Recovery Mode ile Açılışı Deneyin

 

Recovery Mode veya Android System Recovery mevcut Android grafik kullanıcı arayüzünü başlatmadan cihazın bileşenlerini çalıştıran bir mod. Akıllı telefon bu modda problemsiz biçimde başlatılabiliyorsa pil ve ekran gibi bileşenlerde problem olmadığı bilgisine ulaşılabiliyor. Eğer Galaxy S6 Edge’i bu mod da başlatamıyorsanız problem büyük ihtimalle donanım kaynaklıdır. Akıllı telefonu Recovery Mode’da başlatmak için:

 

 • Samsung Galaxy S6 Edge’i kapatın.
 • Ses artırma, ana ekran ve güç düğmelerine birlikte basın.
 • Cihaz güç almaya başlar ve ‘Power on logo’ ekranda belirirse bütün düğmeleri bırakın, Android logosu ekranda görünecektir.
 • Android Recovery ekranı açılıncaya kadar bekleyin.
 • Teknik Servisten Yardım İsteyin

 

Bu aşamaya dek sonuç elde edemediyseniz sorun donanımsal demektir. Galaxy S6 Edge’in garantisi devam ediyorsa direkt yöntem servise ulaştırın. Kendinize güvenir ve cihazı açarak sorun ile ilgili fikir edinmek dilerseniz garantiyi devre dışı bırakabileceğinizi unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak