Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy S6 Batarya ve Bluetooth Sorunlarına Çözümler
0

Samsung Galaxy S6 Batarya ve Bluetooth Sorunlarına Çözümler

☺ AHMET AYDIN2 Nisan 2016

2015’in en fazla konuşulan cep telefonlarından biri olan Samsung S6, güçlü performans ve görüntü özellikleri, yetenekli kamerası ile satışa sunulduktan sonra oldukça ilgi gören bir cep telefonu olmuştu. Ancak her ne kadar ilgi gören bir cep telefonu olsa da Android işletim sistemi ve donanımsal bazı problemler yüzünden kullanıcılarını az da olsa yardıma ihtiyaç duyacakları kaçınılmaz bir gerçek gibi duruyor. Biz de bütün o problemleri sizin için inceledik ve çözümlerini en iyi anlayabileceğiniz biçimde sizler için hazırladık. Bunula da kalmayıp problemlerin bazı yerlerinde geçen “fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.” Talimatını nasıl yapacağınızı da en ince ayrıntısına kadar açıklamayı ihmal etmedik. Gelin isterseniz kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören bu cep telefonunun problemlerini ve bu problemlerin çözümlerini beraber daha yakından inceleyelim.

Şarj Sorunu

Bilindiği üzere Samsung Galaxy S6 nın bataryası diğer S6 serisi cep telefonlarına kıyasla daha büyük. Ancak her ne kadar büyük bir batarya taşısa da yine de hala şarj problemi yaşayabilirsiniz. Bunun çoğu farklı sebebi olabilir. Gelin birlikte batarya kullanımınızı en aza düşürecek seçenekleri beraber inceleyelim.

İlk olarak büyük ekranlı cihazlarda en fazla batarya kullanan donanımlardan biri tartışmasız ekrandır. Özellikle sürekli bildirimlerinizi kontrol etmek veya saati öğrenmek için açıp kapattığınız ekranınız bataryanızın en önemli düşmanıdır. Ayrıca yine programların arasında dolaşırken veya videolar izlerken de ekranınız aşırı güç tüketimine neden olur. Bunu engellemek için genelde ekran parlaklığını otomatik mod da çalıştırın.

Bataryanızı harcayan ikinci kullanım hatası da background prosedürlerini sonlandırmamaktır. Siz ön planda farklı bir prosedür yaparken fonda çalışan programlar cihazınızın aşırı zorlanmasına ve buna ek şeklinde de bunun yanı sıra pilinizin kısa sürede tükenmesine neden olur. Bu yüzden cep telefonunuzun şarjının daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, background prosedürlerini görev yöneticinizden sonlandırın veya Menü Tuşuna basarak sekmeleri kaydırın.

Ayarlar sekmesine girerek Güç Tasarrufu’nu seçin ve tasarruf modunu etkin hale getirin.

Mobil Veri, Konum ve Wi-Fi gibi birçok özellik de bataryanızı son derece hızlı tüketen faktörlerdir.

Bunları da kullanmadığınız sürece açık tutmamanızda cep telefonunuz açısından fayda var.

Eğer bataryanızda şişme varsa veya bütün bu prosedürlere rağmen probleminiz düzelmediyse, cep telefonunuzu güvenilir bir servise götürmenizde fayda var.

Bluetooth Sorunu

Bluetooth sorunu da diğer problemler gibi günümüzde en çok karşılaşılan Android problemlerinden biri, genelde yüksek boyutlu dosya aktarımın da kullandığımız bu özelliği devre dışı bırakan problemin çözümüne gelin beraber göz atalım.

İlk olarak yapmanız gereken cep telefonunuza bağladığınız cihazı Bluetooth Ayarlarına girip  üzerine uzun tıkladıktan sonra unutmanız, sonrasında cihazınızı tekrar başlatarak bağlanmayı denemenizdir.

Eğer probleminiz hala çözülmediyse, Ayarlar sekmesine girerek sırası ile Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Hepsi ve Bluetooth’u bularak üstüne tıklayın. Ardından Önbelleği Temizle ve Veriyi Sil butonlarına tıklayarak cihazınızı tekrar başlatın ve bağlanmayı deneyin. Tüm bu prosedürlere rağmen yine aynı sorunları yaşıyorsanız, cihazını fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak