Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy Note 5’de Rastlanan En Sık Sorunlar ve Çözümleri
0

Samsung Galaxy Note 5’de Rastlanan En Sık Sorunlar ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN28 Eylül 2015

Samsung Galaxy Note 5 kullanıcıları, üçüncü parti uygulamalarından ya da işletim sisteminden kaynaklı olarak Galaxy Note 5’de bazı sorunlarla karşılanıyorlar. Şimdi, Samsung’un bu en yeni telefonunda oluşan ve sık karşılaşılan sorunlara ve çözümlerine biz göz atalım.

Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 5 telefonlarda, işletim sitemi ya da donanımsal bazı sorunlardan dolayı bazen modeme bağlanma sorunları görünebiliyor. Böyle bir durum yaşandığı takdirde, ilk olarak modeminizi, daha sonra da cihazınızı tekrar kapatıp açın. Modem bağlantınızı unutup tekrar şifrenizi girerek modeme bağlanmayı deneyin. Problem çözülmezse, güç tasarrufunuzu kapatın. Eğer yine sorun devam ederse son olarak DNS adresinizi 4. 2. 2. 2 olarak ve 4. 2. 2. 1 olarak değiştirin. Daha sonra tekrar bağlanmayı deneyin.

Isınma Sorunu ve Çözümü

Çok fazla özelliği olan ve büyük işlemciye sahip birçok cihazda ısınma sorunu görülür. Isınma sorunu için ise ilk önce, cihazınızı kapatarak güvenli modda başlatın. Bu modayken de sorun devam ederse, üçüncü parti uygulamalarından kaynaklanması muhtemeldir. Bu durumda uygulamalardan kullanmadığınızı silmeniz çözüm olacaktır. Yüksek performans gerektiren işlemleri aynı anda yapmayın. Kullanmadığınız süre zarfında Mobil Veri, Wi-Fi ve Bluetooth gibi uygulamaları kapatın. Ekran parlaklığını düşürüp, renkli ekran kâğıtlarından kaçının ve cihazınızı asla şardayken kullanmayın. Tüm bunları yapmanız ısınma sorununuzu çözecektir.

Bluetooth Bağlama Sorunu ve Çözümü

İnternetten tasarruf sağlamak adına kullandığımız bluetooth servisinde çoğu zaman dosya gönderiminde sorun yaşıyoruz. Galaxy Note 5 de görülen bluetooth sorunu için ise ilk olarak, cihazınızı yeniden başlatarak, eşleştirilen cihazları unutup tekrar eşleştirme yapın. Bu şekilde çözüme ulaşmamanız durumunda ise, Bluetooth paylaşımını durdurmaya zorlayarak ‘Veriyi Sil’ deyin. Cihazınız yeniden açıldığında sorun giderilmiş olacaktır.

S Pen Sorunu ve Çözümü

Başarılı tasarımı ile dikkat çeken Galaxy Note 5’de, bunun yanında S Pen tasarımı ile ilgili ortaya çıkan problemler de görülüyor. Bilindiği üzere, S Pen, Note modellerde, arka tarafının genişliğinden dolayı ters takılamıyor. Bunun yanında bu durum Note 5’in S Pen modellerinde farklı. Kalem ters olarak takılabiliyor.  Böyle olunca da sorun yaşanılması kaçınılmaz oluyor. Kaleminiz ters sıkıştıysa kesinlikle zorlamamanız gerekiyor. Zira bu durum içten mekanizmanın zarar görmesine neden oluyor. İnternette yer alan videolardan kalemi nasıl çıkaracağınızı öğrenebilir ya da teknik servis desteği alabilirisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak