Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy Note 5 Batarya ve Kapanma Sorununa Çözümler  
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Samsung Galaxy Note 5 Batarya ve Kapanma Sorununa Çözümler  

☺ AHMET AYDIN4 Nisan 2016

Batarya Sorunu ve Çözümleri

Özellikle arka kapağın açılmaması, son günlerde son derece sık karşılaştığımız batarya şişmeleri için önlem alamamamız demek. Bu da her ne kadar telefonumuz için olsa da bunun yanı sıra bizim açımızdan da çok büyük bir tehlike oluşturabiliyor. İşte bataryanızdaki problemleri engelleyebilmeniz ve cep telefonunuzu çok daha uzun sürelerde şişme olmadan sağlıklı bir biçimde kullanabilmeniz için tavsiyelerimiz.

Telefon bataryaları her ne kadar küçük olsalar da içindeki kimyasallar ile çok büyük patlamalar veya yangınlara yol açabilir. Özellikle cihazın kapağının da açılmaması, batarya şişmelerini kontrol etmenizi imkânsız kılar.

Bu yüzden bilhassa Note 5 cihazınıza, diğer cihazlarınızdan daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Bataryanızın daha uzun süre dayanması ve şarjınızın daha yavaş bitmesi için mümkün olduğunca cihazınızı şarjdayken kullanmamaya özen gösterin.

Cihazınızı şarjdayken kullanmak aynı zamanda hem batarya dolumu yapıp hem de boşaltımı yaptığı anlamına gelmektedir, bu prosedür bataryanızın ömrünü kısaltır.

Bu yüzden de cep telefonunuzu uyku saatlerinizde şarj etmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. Böylece cihazınız yalnızca şarj prosedürünü yapar ve zorlanmaz. Ayrıca telefon gece boyunca şarjda bırakılmaz ibaresi de koca bir yalandır. Yeni piller dolduğu zaman elektrik akımını durdurabilen bir yapıya sahiptir ve bu yüzden cep telefonunuzun şarjda beklemesinin sizin ve telefonunuz için herhangi bir tehlikesi yoktur.

Cep telefonunuzu, ayda en az birkaç kere 10 dakikalığına kapatın. Bu kapatma, cihazınızdaki geçici problemleri onarırken pilinizin de dinlenmesini sağlayacaktır.

Cep telefonunu kapatmadan önce şarj yüzdesini bir kenara yazın ve cihazınızı açtığınız zamanki şarj yüzdesi ile kıyaslayın. Eğer %10, %20 gibi düşüş ya da çıkışlar söz konusu ise bataryanız şişmiş olabilir. Böyle durumlarda cihazınızı en hızlıca bir yöntem servise gösterin.

Üst maddede dile getirdiğimiz düşüşler ve artışlar gün içerisinde de gerçekleşebilir. Eğer cihazınızda şarj yüzdeniz birden %50den %30’a düşüyorsa veya tam tersi çıkıyorsa, bunu da en yakın yöntem servise göstermeniz ve pilinizi kontrol ettirmeniz gerekir.

Kapanma Sorunu ve Çözümleri

Genellikle yeni cihazlarda çok sık karşılaşılmasa da bilhassa yanlış kullanımlardan veya bazı zararlı programlardan kaynaklı cihazınız kendini tekrar başlatabilir. Gelin dilerseniz sizler için araştırdığımız çözüm yollarını daha yakından inceleyelim.

Cihazınızı kapatın ve sonrasında Power (Açma/Kapama) tuşu ve Ses kısma tuşlarına birlikte basarak cep telefonunuzu Güvenli Mod’ da başlatın. Eğer cihazınızı bu yolla tekrar başlattıktan sonra kapanma problemi yaşamıyorsanız, cihazınızda var olan 3.parti zararlı bir uygulama cihazınızın tekrar başlatılmasına neden olabilir. Bu sorunu çözebilmek için cep telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek uygulamalarınızda verdiğiniz izinleri inceleyerek zararlı olduğunu ön gördüğünüz bütün uygulamaları silmenizde yarar var.

Galaxy-Note-5-download-mode-w782

Cihazınız düşme ve darbelere bağlı şeklinde de kapanma problemi yaşıyor olabilir. Bu nedenle şayet cihazınızın aldığını düşündüğünüz darbe varsa en hızlıca bir yöntem servise cihazınızı göstermeniz gerekiyor.

Şayet cep telefonunuzu servise göndermek istemiyorsanız ve probleminizin programsal olduğunu düşünüyorsanız cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
40%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
60%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak