Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Quad HD, Full HD’ye Karşı
0

Quad HD, Full HD’ye Karşı

☺ AHMET AYDIN13 Ağustos 2015

Telefon satın alırken artık kamera özellikleri için Full HD özellik olmazsa olmazlardan. Peki Full HD’nin devri kapanmayacak mı? Son dönemlerde bu söylemin yerini alan Quad HD ekranlarla karşı karşıyayız. Yeni çıkan amiral gemilerde böyle bir özelliğin çok da önemsenmediğini görsek de gelecekte isminden fazlaca söz ettirecek bir ekran opsiyonuyla karşı karşıyayız. 1920 x 1080 yani diğer adıyla 1080p çözünürlük demek olan Quad HD’ yi son dönemlerin popüler telefonu İphone 6 ve 6C’lerde göremedik ne yazık ki. Hatta fotoğraf konusunda çok fazla gelişme gösteren SONY Xperia Z3+’lerde de Full HD konusunda bir yeterlilik olduğu vurgulanıyor.

Full HD günümüzde hemen dışlanılacak bir özellik değildir elbette. Hatta hala tercih sebebidir. Yeni dönemin parlayan yıldızı diye tabir edilen Samsung Galaxy S6 Edge’nin bile formülü Quad HD ekranı olsa gerek. Fakat bu noktada bazı olumsuz durumlar devreye giriyor. lg-g4-leak39Özellikle yüksek bir işlemci kapasitesi gerektiren bu ekran tipi için şarjınızı da idareli kullanmanız gerekir. Bir Powerbank ile bu sorunu şimdilik çözebilirsiniz. Şarj, ısınma ve görüntü özellikleri bakımından telefonlarını kıyasladığınız da hangi özellik sizin için önemliyse ona göre hareket etmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır. Ancak burada şu hususa çok dikkat etmelisiniz. Telefonunuzda çektiğiniz görüntü çok güzel ve keskin görünüyor olabilir. Full HD bir makineye attığınızda bu görüntüden mahrum kalırsınız. Bu telefonun ekranıyla alakalı bir durumdur. Bunun en büyük örneği LG G4 cihazlarında görülebilir.

Bir de tavsiye şarjım önemli değil ben ekranımın keyfini çıkartacağım diyorsanız; HTC One M9+ gibi bir telefonu alın Quad HD kalitesi ve 20 MP kamerasıyla harikalar yaratın. Emin olun iki özelliği bir araya getirdiğinizde Full HD aklınıza bile gelmeyecek.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak