Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Pokemon Go Oyunu Çılgınlığı Başladı
0

Pokemon Go Oyunu Çılgınlığı Başladı

☺ AHMET AYDIN11 Temmuz 2016

Pokemon Go çılgınlığı henüz üç ülkede yayınlanmasına rağmen büyük bir yankı uyandırdı. İOS ve Android gibi platformlarda indirilen bu oyun ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi üç ülkede yayınlanmasına rağmen milyonlarca kişi tarafından oynanılmaya başlandı.

Pokemon Go henüz Türkiye‘de yayınlanmadı fakat tabiki yüklemenin farklı yöntemleri de var.

Android açık kaynaklı bir sistem olduğundan dışardan indireceğiniz bir APK dosyası ile Android cihazınıza bu oyunu yükleyebilirsiniz. Ancak İOS da bu işlem biraz imkansız gibi görünmekte. İOS kullananlar bu durumdan biraz mahrum kalacak. Yakında oyun İOS platformunda paylaşılır belki ordan indirip kullanırsınız.

Oyun çok gerçekçi yapılmış oyun karakterini gerçek dünyada dolaşarak cihazınızın kamerası ile karakterleri buluyor ve sahipleniyorsunuz. Yani oyunun temel amacı hareket ederek karakter toplamak. Evde, işte, metroda yada bir alışveriş merkezinde karakter bulabilir bunları sahiplenebilirsiniz.

Pokemon-Go-oyunu-indir

Sonrası mı aynen oyunlardaki gibi bu karakterleri eğitiyorsunuz ve rakipleriniz ile savaşıyorsunuz. Yalnız öncelikle ilk 5 kademeyi geçmeniz gerekiyor bu 5 kademe boyunca karakter toplamanız gerekiyor. Bu aşamada rakiplerinizin size sataşmasına izin verilmiyor.

Oyunun olumlu ve olumsuz yönleri çok tartışılırken, oyun karakterleri toplamak için sürekli yürümeleri veya bisiklet sürmeleri kişileri yürümeye hareket etmelerine teşvik ediyor buda olumlu bir yönü ancak yürürken sürekli telefona bakmak oldukça tehlikeli olduğundan bu yönüyle de olumsuz bir durum ortaya çıkıyor. Avustralya polisi bu konuda vatandaşları uyarmış bile.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak