Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
OnePlus 5 Cihaz Sorunları ve Çözümleri
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

OnePlus 5 Cihaz Sorunları ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN16 Ocak 2018

Cep telefon dünyasını elinde tutan İOS ve Android telefon üreticileri her ne kadar sağlam telefon ürettiklerini söyleseler de gerekli güncellemeleri yaptıklarını söyleseler de cihazlar sorun çıkarabiliyor. Bu yazımızda size OnePlus 5 cihazlarda Android Oreo güncellemesiyle gelen sorunları ve çözümleri anlatmaya çalışacağız.

OnePlus 5 Android Oreo Sorunları ve Çözümleri

Donma Sorunu

OnePlus 5 cihazınızda donma sorunu yaşadığınız anda iki defa yeniden başlatma ile sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Tabi sağlam bir çözüm kalıcı bir çözüm neden yok diyebilirsiniz. Bu sorunun cevabını üretici vermesi gerekiyor galiba cihaz donma sorunu şimdilik bu şekilde giderebiliyorsunuz.

Telefon Açılmama Sorunu

Telefonda yapılan Oreo güncellemesi sonrası OnePlus 5 cihazı kapandı mı bir daha açılmıyor. Bu noktada cihaza bir format yani resetleme yani fabrika ayarlarına çevirmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem için bir çok yöntem bulunuyor ufak bir araştırma ile halledeceğinizi düşünüyorum. 😉

Pil Performansı

Pil performansı ile ilgili söylenecek çok şey yok aslında normal cihazlarınızda uyguladığınız yöntemleri aynı şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Arka plan uygulama kısıtlama, düşük güç modu, parlaklık seviyesi, şebeke modu tercihi gibi birçok ayarlama ile halledebilirsiniz. Bununla ilgili bir çok yazı olduğundan burada yazıyı uzatmak istemiyorum.

Yüz Tanıma Sorunu

OnePlus 5 Oreo güncellemesi sonrası yüz tanıma kilidini cihazdan kaldırdı. Şirketin güvenlik ile ilgili böyle bir karar aldığı söyleniyor.

Diğer Problemler

Oreo güncellemesi ile beraber artık Chrome cihazda Picture in Picture modu aktif olmayacak. Şuan bu sorun için herhangi bir çözüm yok.

::Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak