Kapat
Mobil 18 Görüntülenme 0

Microsoft’un Yeni Hedefi Blackberry

Geçtiğimiz yılın başın da yeni CEO’su ile Satya Nadella önderliğinde köklü bir değişim sürecine giren teknoloji devi Microsoft donanım ve yazılım odaklı bir firma emin adımlarla ilerlemekte. Geçtiğimiz yıl Nokia’nın telefon departmanını bünyesine katarak Nokia Windows işletim sistemleri telefonlar piyasaya sürülmüştü, Blackberry ‘inde kötü gidişatı sonrası da Microsoft bir hamle de oraya yapmak istedi BBM uygulamasını Android ve İOS ‘a satan Blackberry ‘in fazla çekici özelliği kalmamasından dolayı firma mali yönden zaman zaman zorlanmakta olsa da son yıllar da mali konulardan yavaş yavaş kurtulmaya başladı Kanadalı teknoloji devi Blackberry’i satın alma isteği uzun zamandan beri gündemde ve isteğin peşini bırakmaya niyeti gözükmüyor bu sefer isteğinin peşinden gitmeye kararlı görünen Microsoft firmanın ederini araştırmaya başlamış durumdalar bile. Pazarlıklar henüz başlamadığı için Blackberry’den bir açıklama gelmedi. Microsoft’un bu iş için tam 7 milyon dolar bütçe ayırdığı göz önüne alınırsa işin olumsuz sonuçlanması pek mümkün görünmüyor.

 

Windows İşletim Sistemli Blackberry

Microsoft firmasının Kanadalı teknoloji devi Blackberry’i satın almak istemesinin nedenleri arasında firmanın geliştirmiş olduğu mobil güvenlik sistemleri olduğu akıllara gelse bile asıl hedefin firmanın patentleriyle bağlantılı olduğu düşünülmekte yeni Blackberryler de Windows 10 Mobile ‘nin gelişimi için uygun görüleceği ve piyasada ki akıllı telefonların üstüne çıkacak bir ürün ile yeniden eski yerini almayı hedeflendiği gelen iddialar arasında yer almakta.

 

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir