Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
LG G4 Wİ-Fİ VE BLUETOOTH Problemleri ve Çözümleri
1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

LG G4 Wİ-Fİ VE BLUETOOTH Problemleri ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN1 Nisan 2016

Güney Koreli Firma son günlerde güncellemelere en fazla önem veren firmaların başında geliyor. LG Firması amiral gemisi serisi ile ilgili birçok güncelleme yayınlamasına rağmen serinin problemleri bitmiyor. Phonearena tarafından yapılan bir habere göre, LG G4’ün Kore versiyonuna yeni bir güncelleme yapılmış. Bu güncelleme hakkında bilgilere baktığımızda, yeni güncellemenin ısınma problemini ve dokunmatik ekran problemini çözdüğünü görüyoruz. Bu güncelleme ülkemizdeki kullanıcılara ulaştı mı bilinmez ancak problemlerin bitmediği bir gerçek.

Isınma sorunu, bildirim ışığı sorunu,  ekran dokunmatiğinde çok hassasiyet, donmalar, kasmalar derken bu problemler silsilesine bir de Wi-Fi bağlantı hatası ve Bluetooth problemleri da eklendi. Artan bu problemlerle beraber LG G4 kullanıcılarının da bitmek bilmeyen mağduriyetleri kaldığı yerden devam ediyor. Şimdi sizlere elimden geldiğince Wİ-Fi ve Bluetooth sorunlarınız için çözümler sunacağım.

LG G4 Wi-Fi Problemi ve Çözümü

Bazı LG G4 kullanıcılarından gelen bilgilere göre cihaz Wi-Fi’ a bağlanırken ya da bağlandığı cihazdan veri akışı sağlayacakken problemler yaşıyormuş. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz çözümlerimiz.

Önce modeminizi tekrar başlatın. Hemen sonrasında ise aynı prosedürü telefonunuz için yapın.

LG G4 modelindeki telefonunuzda güç tasarrufu modundan çıkın. Çünkü güç tasarrufu modu ve piliniz için kullandığınız bazı programlar Wi-Fi bağlantınızın yavaşlamasına neden olmaktadır.

Telefonunuzdan Wi-Fi ayarlarına girerek bağlandığınız ağı ‘’Unut’’ butonuna basın. Tekrar şifre girerek Wi-Fi bağlantınızı tekrar yapın.

Sırası ile Ayarlar – Uygulamalar – Uygulama Yöneticisi ve Hepsi sekmelerine basarak Wi-Fi programını bulun. Wi-Fi komutuna girip ‘’Veriyi Sil’’ komutundan sonra ‘’Önbelleği Temizle’’ opsiyonunu tıklayın.

Şayet probleminiz hala düzelmez ise cihazınızın ‘’fabrika ayarları’’ na geri dönmenizi tavsiye ederiz.

 

LG G4 Bluetooth Problemi ve Çözümü

Bluetooth Teknolojisi günümüzde yüksek boyutlu dosyaları göndermek için kullanılan bir tekniktir. Her ne kadar eski bir teknik olsa da uygulama hala dosya aktarımında bir numarada yer alır. LG G4 cihazında bulunan bluetooth hakkında bazı kullanıcılar tarafından bildirilen problemlere çözümlerimiz aşağıdaki gibidir.

Öncelikle Cihazınızı kapatıp 5 dakika bekleyin. Yeniden açtığınızda bluetooth’a bağlanmayı deneyin.

Cihazınız da android in en son versiyonu bulunduğundan emin olun. Emin değilseniz güncelleme yapın.

Bu işlem için sırası ile Ayarlar – Uygulama Yöneticisi daha sonra daHepsi ve Bluetooth Paylaşımı butonlarına tıklayarak ‘’Durdurmaya Zorla’’ opsiyonuna basın. Ardından ‘’Veriyi Sil’’ diyerek telefonunuzu tekrar başlatın.

Şayet bütün bu prosedürleri uyguladığınız halde probleminiz düzelmemişse en yakın yöntem servisten garanti kapsamında yardım alarak telefonunuzu onartabilir veya fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
20%
Gülmekten Ağlıyorum
30%
Sinir Küpü
50%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
1 Yorumlar
  • Abdullah
    22 Ocak 2017 ve 18:07

    Wi-fi ye bağlanmıyor fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı yokmu çözümü arkadaş!?

Yanıt Bırak