Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
LG G4 Kullanırken Sıkça Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri
0

LG G4 Kullanırken Sıkça Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN28 Eylül 2015

Şık tasarımı ile birçok kişi tarafından tercih edilen LG G4, her ne kadar güçlü bir donanıma sahip olsa da, cihazda işletim sisteminden ya da donanımsal özelliklerinden kaynaklı sorunlar da görülür. Şimdi gelin cihazlarınızı garantiye vermenize gerek kalmadan halledilebilecek bu sorunlar ve çözümleri nelerdir,  sorusuna cevap arayalım.

Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Çoğunlukla uygulamalar arası geçişlerde karşılaşılan bu problemde, ilk olarak ‘Geliştirici Seçenekler’ içerisindeki menüden ekran animasyonlarının tamamını kapatın. Eğer aynı anda iki uygulama kullanırsanız, cihazınızın zorlanmasını engellemek için ‘Görev Yöneticisi’’nden, tüm uygulamaları sonlandırın. Bunun yanında hareketli duvar kâğıdı kullanımından kaçının. Ekran parlaklığınızı da düşürün. O da cihazı yorar. Donma sorunun ortadan kalkacağını göreceksiniz.

Bildirim Işığı Sorunu ve Çözümü

Cevapsız arama, mesaj, bildirim gelmesi gibi birçok durumda, cihaz ekranı kapalıyken bile yanan bu ışıklarda çoğu zaman tutarsızlıklar görülebiliyor. Bu durum, en çok Android 5. 0 öncesi sürümlerde sıkça rastlanan bir sorun. Çözümü ise, cihazınızı en son Android sürümüne yükseltmeniz. Bazı üçüncü parti uygulamaların, LG G4 cihazınızın led bildirim ayarlarını kontrol edebilme özelliği vardır. Bu durumda ise bu uygulamayı güncellemeniz ya da silmeniz çözüm olacaktır.

Performans Sorunu ve Çözümü

Bu sorun, çoklu işlev özelliği bulunan cihazlarda görülür. Fazla performans harcanması sonucu, cihazlarlarda ısınma, donma, yavaşlama gibi performans sorunları yaşanabilir. Performans sorununun çözümü için de ilk olarak ekran animasyonlarını kapatın. Daha sonra sık olarak kullanmadığınız uygulamaları kapatın. Son olarak da her gün geçiş yaptığınız birçok uygulama için uygulama geçmişi kalıntılarını düzenli olarak temizleyin.

Batarya Sorunu ve Çözümü

Her gün birçok alan için kullandığımız cep telefonlarının, bu kullanımlar sayesinde batarya ömrü azalıyor. Aynı durum LG G4 cihazlarda da geçerlidir. Batarya sorunu halletmek için öncelikle yapmanız gereken bataryanızın şişip şişmediğini kontrol etmek. Şişmiş bataryanın hemen değiştirilmesi gerekir. Eğer bataryanızda şişlik yoksa ekran parlaklığını düşürüp çok renkli olan duvar kâğıtlarını değiştirmek yeterli olacaktır. Tabii bunun yanında da kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatıp, mümkün olduğunca aynı anda işlem yapmamaya da dikkat edin. Ayrıca, kullanmadığınız süre içerisinde Konum, Wi-Fi ve Mobil Verileri de kapatın. En önemlisi de uzun süreli batarya kullanımı için cihazınız şarjdayken kullanmayın ve şarj işlemini mutlaka kendi şarj aletiyle yapın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak