Mobil 931 Görüntülenme 0

LG G3 ile İlgili Sık Karşılaşılan Sorunlar

Günümüzün en çok tercih edilen telefonlarından olan Lg G3’te de tüm iyi teknik özelliklerine rağmen bazı sorunlar yaşanmakta. Şimdi bu yaşanan sorunlara ve bunlar karşısında ne yapmamız gerektiğine birlikte bakalım.

Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

Birçok kullanıcıda görülen kendi kendine kapanma sorununda kullanıcılar genellikle güç tuşuna basmak ya da bataryayı çıkarıp tekrar takmak şartıyla çözüm aramaya çalışıyor. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda ise yapılması gerek cihazı fabrika ayarlarına döndürmek. Fabrika ayarlarındaki cihazı sıfırla komutuyla cihaz ilk haline döner. Cihaz ilk haline döndükten sonra ise adımları takip ederek tekrar kurulum yapabilirsiniz. Bunun dışında ise bataryanızdan kaynaklı olarak da LG G3’ünüz kapanabilir. Bu durumu da yedek bir batarya alarak ya da garanti kapsamındaysa değiştirerek çözebilirsiniz.

Isınma Sorunu ve Çözümü

LG G3’lerde görülen başka bir sorun da ısınma sorunudur. Bu sorun da çok, cihazının şarjdayken kullandığınızda, işlemciyi zorlayacak oyunlar ve uzun süren videolar esnasında görülür. G3 cihazınız ısındığında öncelikle arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Ekran parlaklığınızı da mutlaka düşürün. Birkaç günlük sürelerde de görev yöneticisinden RAM’i temizlemeyi unutmayın.

Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

Dokunmatik ekranlardaki donma ya da yavaşlamanın giderilmesi için ise çözüm oldukça basit. Telefonunuzdaki aktif animasyonları kapatın. Bunu yapmak içinse geliştirici ayarlara girerek animatör süre ölçeğini kapat demeniz yeterli olacaktır.

Batarya ve Şarj Sorunu ve Çözümü

Neredeyse tüm cihazlarda karşılaşılan bu sorunla LG G3 cihazlarda da rastlıyoruz. Ya batarya hemen bitiyor ya da şarlanıyormuş gibi görünüp batarya dolmuyor. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, öncelikle cihazı asla şarjdayken kullanmamanız gerektiğiniz bilmeniz gerekir. Çünkü pil ömrünü en çok tüketen budur. Bunun dışında, telefonunuzu güç tasarruf modunda tutun. Kullanılan uygulamalar da pil ömrünü azalttığı için pil kullanımından hangi uygulamanın daha çok pil harcadığını öğrenerek o uygulamayı silebilirsiniz.

Ses Sorunu ve Çözümü

Samsung Note gibi cihazlarda genelde görülen ses sorunu LG G3 telefonlarda da görülüyor. Sesin algılanmasında zorluk çekildiği durumlarda yapılması gereken birkaç adım var. Öncelikle ses geliştirme bölümüne giderek ses kalitesini kontrol edin. Düzelme olmazsa, gizlilik ayarlarına giderek sesle ilgili düzenleyin. Yine çözüm olmazsa ve ahize kaynaklı olabileceği için teknik bir servisten destek alın.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.