Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
LG 3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu
0

LG 3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu

☺ AHMET AYDIN13 Ekim 2015

LG G3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok sayıda telefon üretilmiştir. Telefon pazarında çeşitli özelliklerde dokunmatik telefonlara rastlamak mümkündür. Üretilen telefon modelleri arasında, LG G3 dokunmatik ekranlı cep telefonu şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Cihazda performansı bir hayli yüksektir. Ancak buna rağmen kullanıcılar tarafından bazı şikâyetlere rastlamak mümkündür. Bazı sorunların kullanıcı hatalı olabileceği rahatlıkla söylenebilir.  Dokunmatik cep telefonlarında sıklıkla rastlanılan problemler arasında, telefonun donması, kendiliğinden kapanması, açılmaması, fazla ısınması, pil ömrünün kısa sürede bitmesi ve ekran sorunu gelir. Telefonlarda rastlanılan problemler cihazlara yüksek meblağ ödeyen kullanıcıları rahatsız etmektedir. Kullanıcılar bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemezler. Ancak sorunlarla karşılaşıldığında soruna çözüm odaklı yaklaşmak gerekir. LG G3 dokunmatik telefonunda kapanma sorunu yaşayan kullanıcılar bu sorunun çözümü için araştırma yapmaktadır.

Neredeyse tüm akıllı telefonlarda kapanma sorunu yaşanıyor. LG G3 modelinde de bu sorunun yaşandığı bilinmektedir. Bu sorunu çözmek için telefonun güç tuşu ile ses açma tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu şekilde telefonun açılması beklenmektedir. LG 3 telefon modelinde kullanıcılar tarafından sıklıkla telefonun beklenmedik bir anda kapandığına dair problemlerle karşılaşıldığı söylenmektedir. Kullanıcılar telefonun kendiliğinden kapanarak yeniden başlatıldığını söyleyerek şikâyetçi olmaktadır.

Telefonda rastlanan bu problemin çözümü için bazı öneriler paylaşılacaktır. Bu önerileri uygulayabilirsiniz. Ancak önerilere başlamadan önce cihazınızın garanti belgesi varsa servisine iletmeniz önerilir. Problem kolaylıkla tespit edilerek çözüm bulunur. Garanti belgeniz yok ise ilk olarak telefona taktığınız hafıza kartlarının bu probleme sebep olacağını düşünerek adımları izlemeniz önerilir. Cihazınızdaki hafıza kartını çıkarmanız gerekecektir. Hafıza kartına virüslerin bulaşmış olma ihtimali üzerinde durulabilir. Virüsler telefona nüfus ederek cihazın kapanmasına neden olabilir. Bu yüzden hafıza kartına format atmakta fayda olacaktır. Eğer hafıza kartına format attıktan sonra telefonunuzda yine aynı probleme rastlıyorsanız; telefonunuzun bataryasını kontrol etmeniz önerilebilir.

Bataryadan kaynaklanan sorunlar telefonun kapanmasına neden olabilmektedir. Bataryayı incelediğinizde bataryanın şiştiğini fark etmeniz durumunda yeni batarya almanız gerekir. Şişen batarya artık kullanılamaz. Ayrıca telefonda küçük parçaların ya da kabloların temassızlık yapması ile de telefonunuz bir anda kapanabilir. Bunun için telefonun açılması gerekmektedir. Telefon tamircileriyle iletişime geçerek parçaları ve kabloları kontrol ettirebilirsiniz. Telefonunuzda tüm bu aşamaları uygulamanıza rağmen kapanma problemi devam ediyorsa sorunun yazılımdan kaynaklanmış olma ihtimali yüksektir. Eski sürümde olan yazılımları güncelleyerek probleme çözüm bulmanız önerilebilir. Yapılan aşamalara rağmen verimli bir sonuç elde edemezseniz, telefonunuzun servisine gitmeniz gerekir.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak