Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Lenovo P70 Hakkında Bilmedikleriniz
0

Lenovo P70 Hakkında Bilmedikleriniz

☺ AHMET AYDIN17 Ağustos 2015

Fiyat performans telefonları konusunda incelediğimiz Lenovo P70’i ayrıntılı olarak anlatmayı doğru buldum. Hepimizin bildiği gibi uygun fiyatıyla vitrinlerdeki yerini alan P70 şimdiden kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda. Telefona özgü nitelikleri sebebiyle tercih edilen Lenovo markası, bu alanda gelecek telefonlarda aynı imajı sürdürmek istiyor. P70’e baktığımızda ilk olarak dikkat çeken özellik 4000 mAh’lik bataryası. Bugüne kadar görülmeyen bir yenilik. Son zamanlarda pil kapasiteleri üzerinde tartışmalar sürerken Lenovo bu alanda bir çözüm üretmek istemiş. İkinci özelliği bildiğiniz gibi fiyatının uygun olması. İncelemelerimizde gördüğümüz kadarıyla malzemesi de oldukça kaliteli. Tasarım anlamında biraz kaybediyor. Kalın görüntüsü çağımızın telefonlarından onu ayırıyor. Bunun tabi ki bataryayla ilgisi olduğunu düşünüyoruz. 149 gram ağırlığı ve 8.9 cm kalınlığa sahip olan bu cihaz, 1.7 gHz hızında çalışan sekiz çekirdekli MT6752 işlemciye sahip. 2 GB RAM ile beraber 16 GB’lık kapasitesi de orta segment için yeterli rakamlar. Yüksek işlemci gerektiren oyunları bile rahatlıkla çalıştırabiliyor. Yoğun kullanım sırasında 1,5 gün şarjı dayanırken, normal kullanımda 2 gün dayanabiliyor.

Almak isteyen kullanıcılar için bir özelliğini daha sunalım. Cihazın batarya kapasitesi fazla olduğu için OTG desteği sayesinde başka bir cihazı şarj edebiliyorsunuz.  Böylelikle bir Powerbank kimliğini de beraberinde getirdiği bir gerçek.

Eğer tasarım alanında sizi cezbetmediyse Casper Via9 i 6.9 mm inceliğinde ve 124 gram ağırlığında sizi karşılıyor olacaktır. 5 inç boyutlu ve 720p ekranı sayesinde size müthiş bir ekran keyfi yaşatacağı da muhakkak. Lenovo ile aynı MediaTek işlemcisine sahip. Ön kamerası ise 5 MP ve flaşlı. Selfie çekmek için ideal kameralar arasına girmiş bulunmakta. Ekranın bir avantajı da günümüzün trend teknolojisi Gorilla Glass bulundurması. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak