Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
İPhone SE Özellikleri Fiyat Performans
0

İPhone SE Özellikleri Fiyat Performans

☺ AHMET AYDIN23 Mart 2016

Devir teknoloji devri olunca her geçen gün bir yenilik daha gündeme geliyor. Büyük firmalarda bu çağın gerekliliklerine uyarak devamlı kendilerini geliştiriyor, kullanıcılarına yeni cihazlar ve yeni özellikler sunuyorlar. İşte bizde sizlere bugün teknolojinin kalbinin attığı bir firmadan ve o firmanın yaptıklarından bahsedeceğiz. Evet, anladığınız üzere bu firma Apple. Apple firması dün itibari ile gerçekleştirdiği bir etkinlik kapsamında yeni İPhone ve İPad modellerinin tanıtımını yaptı. Bu iki ürünün tanıtımının yanında da İOS 9.3 ün resmi olarak indirilmeye sunulduğunun müjdesini veren firma kullanıcılarının yüzünü bir kez daha güldürmeyi başardı. İsterseniz gelin bu etkinliğin detaylarını birlikte inceleyelim.

iphone-se-ozellikleri-fiyat-performans-1

Apple İPhone SE ye Dâhil Her Şey!

Apple firması uzun süredir konuşulan ve son zamanlarda fazlaca dile getirilen küçük ekranlı telefon projesini hayata geçirdi ve “İPhone SE” yi üretti. Peki, bu yeni telefonun ekranı gerçekten sanıldığı kadar küçük mü? Diye bir soru takılıyor insanın aklına. Aslına bakarsanız Apple hiç üretmediği bir ekran boyutuna sahip yeni bir telefon üretmedi hatta eskiye dönüş yaptı bile diyebiliriz. Çünkü bu yeni telefonun ekran boyutu İPhone 4 ile aynı yani 4 inç.

Peki, İPhone SE nin Diğer Özellikleri Neler?

İlk olarak arka kameradan başlayalım isterseniz. Öncelikle belirmeliyiz ki arka kamera 4k video çekimi yapabiliyor ve 12 MP ayrıca ön kamerada da flaş desteği olması telefonu güzel kılan unsurlardan biri. Bunun yanı sıra 1 Nisan da Türkiye de de sunulacak olan 4.5 G uyumlu. Zaten bu denli yeni bir telefonun 4.5 G uyumlu olmaması da beklenemezdi.

iphone-se-ozellikleri-fiyat-performans-2

Tasarım olarak İPhone 5 modeline benzeyen İPhone SE nin bu telefona göre en belirgin farkı köşelerinin İPhone 6 da ki gibi oval gelmesi. 1 GB Ram bulunan cihazın 16 GB ve 64 GB dâhili hafızalı modelleri mevcut. Telefonda kullanılan 1.6420 mAh lık batarya sayesinde de İPhone 5 e göre daha iyi performans gösterecekmiş gibi duruyor.

Ya Fiyatı?

24 Mart 2016 tarihinde satışa sunulacak olan İPhone SE nin yurt dışı satış fiyatı 16 Gb lık model için 399 Dolar belirlenmişken 64 GB lık modelin satış fiyatı ise 499 Dolar. Türkiyede ki satışına 29 Mart da başlanacak olan İPhone Se nin Türkiye’de ki satış fiyatı ise 16 GB lık model için 1999 TL iken 64 GB lik model içinde bu fiyat 2399 TL olarak belirlenmiş durumda.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak