Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
İphone Şarj Sorununa Kesin Çözüm
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İphone Şarj Sorununa Kesin Çözüm

☺ AHMET AYDIN14 Kasım 2016

Teknoloji devi Apple, yeni üreteceği kablosuz sarj teknolojisi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Paylaşılan haberlere göre şirket, iPhone ve İPad cihazları için uzak mesafeden sarj edebilme imkânı sağlayacak.

Bloomberg’te yapılan haberlere göre şuan ki kablosuz sarj teknolojisinde telefonların kablosuz sarj edilebilmesi, kablosuz sarj dock’ları sayesinde gerçekleşiyor. Bu işlemin gerçekleşmesi için kullanıcılar, telefonlarını dock’lara yerleştirip sarj olmasını bekleyecek. Apple’ın geçtiğimiz yıl içerisinde satışa sunduğu Apple Watch’ta kablosuz sarj için manyetik sarj kablosuna ve manyetik dock’lara gerek duyuyor.

Teknoloji devinin üzerinde çalıştığı yeni kablosuz sarj teknolojisi, iPad ve İPhone’lerin arada uzun mesafe olsa bile sarj edilebilmesini sağlayacak. Bu olayın nasıl gerçekleşeceği ise merak konusu oldu, henüz hiçbir yetkiliden açıklama gelmedi. Duvar prizine koyulmadan sarj edilebilecek bu mekanizmaların, büyük ihtimal farklı bir cihaza ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

Bu teknolojinin ise sağlık konusunda sıkıntılara yol açılabileceği bilim adamları tarafından şimdiden tartışılmaya başlanmıştır. Neyse ki bu teknoloji iPhone 7 için kullanılmayacak. Kablosuz sarj en yakın çıkış tarihi 2017 olarak gösteriliyor. Sağlık konusunda biraz rahatlayabiliriz, sanırım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak