Kapat
Mobil 25 Görüntülenme 0

İphone Şarj Sorununa Kesin Çözüm

Teknoloji devi Apple, yeni üreteceği kablosuz sarj teknolojisi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Paylaşılan haberlere göre şirket, iPhone ve İPad cihazları için uzak mesafeden sarj edebilme imkânı sağlayacak.

Bloomberg’te yapılan haberlere göre şuan ki kablosuz sarj teknolojisinde telefonların kablosuz sarj edilebilmesi, kablosuz sarj dock’ları sayesinde gerçekleşiyor. Bu işlemin gerçekleşmesi için kullanıcılar, telefonlarını dock’lara yerleştirip sarj olmasını bekleyecek. Apple’ın geçtiğimiz yıl içerisinde satışa sunduğu Apple Watch’ta kablosuz sarj için manyetik sarj kablosuna ve manyetik dock’lara gerek duyuyor.

Teknoloji devinin üzerinde çalıştığı yeni kablosuz sarj teknolojisi, iPad ve İPhone’lerin arada uzun mesafe olsa bile sarj edilebilmesini sağlayacak. Bu olayın nasıl gerçekleşeceği ise merak konusu oldu, henüz hiçbir yetkiliden açıklama gelmedi. Duvar prizine koyulmadan sarj edilebilecek bu mekanizmaların, büyük ihtimal farklı bir cihaza ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

Bu teknolojinin ise sağlık konusunda sıkıntılara yol açılabileceği bilim adamları tarafından şimdiden tartışılmaya başlanmıştır. Neyse ki bu teknoloji iPhone 7 için kullanılmayacak. Kablosuz sarj en yakın çıkış tarihi 2017 olarak gösteriliyor. Sağlık konusunda biraz rahatlayabiliriz, sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir