Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
İPhone Kurtarma Modu Ne İşe Yarar?
0

İPhone Kurtarma Modu Ne İşe Yarar?

☺ AHMET AYDIN1 Nisan 2016

Kurtarma Modu Ne İşe Yarar? Nasıl Gerçekleştirilir?

Bugün Sizlere Apple markalı cihazlarda kurtarma modunun ne işe yaradığını ve nasıl yapacağımızı anlatacağız.

Önce kurtarma modunun ne olduğunu kısaca anlatalım isterseniz;

Kurtarma modu eksik ya da hatalı Wi-Fi ağından yapılan yeni güncellemelerin yeniden hatasız PC üzerinden yüklenmesine ve cihazınızın sıfırdan başlatılmasına verilen isimdir.

Bunun için gerekli olan ihtiyaçları listelemek gerekirse;

iTunes uygulamasının son versiyonu yüklenmiş bir adet bilgisayar sahip olmalısınız öncelikle.

Apple cihazınızın data kablosunun orijinal olması gerek.

Ve en önemlisi bir adet Apple cihazına ihtiyacınız var.

İşleme başlamadan önce cihaz üzerinden şayet önemli belgeleriniz varsa yedeklemenizi kesinlikle yapın ve bilgisayarınızın virüs uygulamasını işiniz bitene kadar kapalı hale getiriniz.

Öncelikle bilgisayarınızdaki iTunesi açıyorsunuz ve sağ üstteki ikondan Apple kimliğiniz ile giriş yapıyorsunuz. Daha sonra usb uçlu data kablonuzu bilgisayara bağlıyorsunuz ama cihazınızı kabloya bağlamıyorsunuz.

Buraya dikkat kabloyu yalnızca bilgisayara bağlıyorsunuz.

Daha sonra cihazınızı komple güç tuşundan kapatın ve biraz bekleyin

İyice kapandığından emin olduğunuzda home tuşuna (ortada ki Tuş) 10-15 saniye basılı tutun ve bilgisayara bağlı olan data kablosunu telefonunuza takın, telefon üzerinde iTunes logosu gözükene kadar elinizi tuşdan çekmeyin.

Tekrar etmek gerekirse iTunes logosu çıkana kadar elinizi home tuşundan çekmemeniz gerekiyor.

iTunes Logosu çıkınca elimizi  tuştan çekiyoruz ve bilgisayar da 2 seçenek karşımıza geliyor.

Güncelle opsiyonu.

Geri Yükle opsiyonu.

Bizim tercih edeceğimiz seçenek geri yükle seçeneği olacak. Zira programı geri yükleyeceğiz.

Geri yükle opsiyonunu seçtikten sonra bilgisayara program dosyası inmeye başlayacaktır isterseniz sağ alt köşeden inen dosyanın boyutunu görebilirsiniz.

Dosya inerken cihazınız 15 ya da 20 dakika sonra açılacaktır sizden ekran parolasını isteyecektir Bu prosedürü de gerçekleştirdikten sonra artık yeni programın inmesini bekleyeceğiz. Sağ üstte program dosyasının indiğini göreceksiniz. İlk defa indirme yapıyorsanız yaklaşık 2 saat gibi bir sürede iner. Yani sürenin uzun olması gözünüzü korkutmasın.

Yazılımımızı indirdik Peki, Nasıl Yükleyeceğiz?

Sağ köşeden dosyanın indiğini gördük ama program telefonumuza inmedi hala aynı duruyor bu normal bazı durumlarda olabiliyor bende hele çok sık olan bir şey. Hiç panik yapmayın o dosya bilgisayarınızda ve bir daha o kadar uzun süre beklemeyeceksiniz, yalnızca iTunesi kapatmayın yeter.

Daha sonra Telefonunuzu data kablosundan ayırın ve güç tuşuyla kapatın. Orta tuşa 10-15 saniye basılı tutun ve elinizi çekmeden bilgisayara bağlı olan data kablosuna takın ve logo çıkana kadar elinizi home tuşundan çekmeden bekleyin.

iTunes logosu çıkar çıkmaz bilgisayar da kurtarma modu diyecek ve daha önce indirmiş olduğunuz program artık cihazınıza problemsiz bir biçimde yüklenecektir. Evet, işte bu kadar artık problemsiz bir program indirdik ve cihazımız sıfırlandı.

Aslında bu yazının bu kadar uzun olması gözünüzü korkutmasın işlem oldukça basit.

Kurtarma modunu cihazınız yavaşladığında kastığında da yapabilirsiniz ve çok faydalıdır.

Cihazınıza hiçbir biçimde zarar vermez aksine hafifletir hızlandırır. iPhone cihazlarda yaşanan birçok problem ve hatalar da kurtarma modu yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak