Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
İphone Kullanıcılarını Derinden İlgilendiren Haber Dikkat!
0

İphone Kullanıcılarını Derinden İlgilendiren Haber Dikkat!

☺ AHMET AYDIN8 Aralık 2016

Apple şuanda bilindiği üzere de çoğu yeni uygulamaları ve modern teknolojileri ile üst basamaklarda yerini alıyor. Herkes tarafında dünyada tanınan bir marka haline gelmiş durumda. Biliyorsunuz ki Apple, bizleri çıkardıklarıyla ve yaptıklarıyla şaşırtabiliyor. Şimdi bahsi geçecek haber tam da bununla ilgili.

İphone kullanıcıları dikkat! Bu duyacaklarınızla şaşırabilirsiniz. Wifi şoku hızla yayılıyor! Iphone kullanıcılarının bildiği üzere zayıf Wifi internet bağlantısı olduğu zamanlarda mobili otomatikmen hücresel bağlantıya aktaran WifiAsisst diye adlandırılan ayarı bir Iphone kullanıcısının başına pahalıya patlamış ve tam 2 bin dolar telefon üzerinden fatura gelmiş.(Türk parasıyla 6 bin liraya tekabül ediyor.)

İphone kullanıcılarına sevindirici ve heyecanlandırıcı bir yenilik olarak gelen İOS 9, birçokta yeniliği beraberinde sağlamıştı ve bu güzel, hayatı kolaylaştıran yeniliklerinden biri de kablosuz ağın çok çekmediği yerlerde ve bağlantının kopukluk yaşadığı noktalarda otomatikmen bu durumu kavrayıp 3G verisini açan ve kullanmamıza olanak sağlayan WifiAssist özelliği olmasıydı. Dahademinde bahsettiğimiz üzere bu durum bir İphone kullanıcısına kötü bir şekilde patladı ve bu durum Wi-Fi çekim noktaları kötü durumda olan yerlerde sizlerin de fark edeceği gibi çok riskli.

Bu haber CBS News’in oluşturduğu raporlara göreydi ve Florida’da hayatını sürdüren bir gence pahalıya patlamıştı ve tam tamına 2 bin dolar telefon faturası olarak karşısına geldi. Bu genç neden bu kadar cezaya mahkum edildi; diyorsanız da Wi-Fi Assist özelliğini sürekli açık bırakması ve bu sebepten ötürü de aylık veri tabanını 144 GB gibi yüksek bir rakamla aştığı için. Bu özellik sinyal gücünün düşük olduğunu fark eden telefon tarafından otomatik olarak açılıyor. İOS 9’da zaten baştan varsayılan olarak hizmete başlıyor.

Bu gencin babası CBS’e röportajına göre, oğlunun bu durumdan yani Wi-Fi asist özelliğinin geldiğini bilmiyordu ve normalde aylık telefon faturalarının 250 doları geçmediğini savunarak oğlunun da hep kendi Wifi ağlarına bağlı kaldığını düşündüğünü savundu. Bu olaydan sonra gözler Apple’a çevrildi. Apple, sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını ve telefona 3 farklı uyarı mesajıyla sınıra yakın olduğunu, bu durumu haberdar ettiklerini bildirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak