Mobil 67 Görüntülenme 0

İphone 7 Plus’un Kamerası Duyanları Saşırtıyor!

Uzun süredir sosyal medyada ve insanlar arasında İphone’un çift kamera olacağı söylentisi gezmekte. İphone 6s’in piyasaya sürülmeden önce ilk defa ortaya çıkan bu söylentiler gerçeklik payı bulunduruyor mu? Sorusu merak konusuydu. Ama tabiki de İphone 6s’in tek kamerayla üretilmesi bu iddiaları köreltiyordu. Sonrasında ortaya konulan fikirlere göre İphone 7’de çift kamera olacağı konusunda söylentiler tekrar oluşmaya başlamıştı. Şimdi ise bu iddialar gerçek mi oluyor?

 

Apple, bilinene göre 2014 yılında LinX adında görüntü teknolojisiyle uğraşan ve o alan hakkında çalışmalar yapan bu şirketi satın alarak büyük bir adıma imza atmıştı. DSLR kalitesinde kameralar üreten bu şirket ile birlikte İphone markalı telefonların kamerasında büyük bir gelişme olacak mı olmayacak mı soruları, gerçekten günümüzün merak konularından biri haline gelmişti.

 

KGI’nın düşüncesine göre İphone 7 Plus telefonlarda çift kamera uygulaması yer edecek ve uygulanacak. Yani sizlerinde anlayacağı gibi KGI’ya göre İphone 7’ de bu özellik(çift kamera) bulunmayacak. Şuanda ortaya çıkan fikirlerden bazıları da İphone 7 Plus’un bile çift kamera teknolojisine sahip olmayacağı. Sosyal medyadalarda gezen düşüncelere ve internette çıkarılan haberlere göre bu çift kamera birbirinden tamamen bağımsız bir şekilde fotoğraf çekimini sağlıyor. Son olaraktaLinX’in üst düzey teknolojiyle oluşturulmuş fotoğraf işleme algoritması ile uygulanarak ve son işleme tabi tutularak son noktaya geliyor.

 

Çift kameralardan biri geniş açı yakalayarak fotoğraf çekimi sağlarken diğeri de tam tersine daha dar açılı fotoğraf çekme imkanı sağlıyor. Ayrıyaten ulaşılan bilgilere göre 2-3 kat optik ve net yakınlaştırma ibaresi de iddialardan yalnızca bir tanesi. Ortaya atılan iddialarla doğan teknoloji İphone’un şuanda kullandığı kameralardan çok daha küçük bir alan ihtiyacı doğurduğu için çift kamera teknolojisi sadece söylenti olarakta kalabilir.

 

KGI’ya göre ise İphone 7’lerin yüzde 30’unun çift kamera uygulamasına sahip olarak üretiminin sağlanacağı düşünülüyor. Tabiki de bu da çift kamera teknolojisine sahip İphone 7’lerin özel bir segment yapabileceğini düşündürüyor. KGI’nın ortaya attığı fikirlerin çoğu zaman doğru çıkması ise kamera teknolojisinin önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceği bekleniyor.

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.