Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
İpad Ve İPhone Eş Güdümlü Erişim Nedir? Nasıl Yapılır?
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İpad Ve İPhone Eş Güdümlü Erişim Nedir? Nasıl Yapılır?

☺ AHMET AYDIN5 Mart 2018

Dünya devleri arasında yerini koruyan Apple her üretmiş olduğu ürünlerde dünya çapında büyük bir ses getirmektedir. Özellikle de teknoloji alanında yepyeni oluşumları sağlayarak kullanıcılarına daha fazla alternatifi sağlamaktadır. Geri dönüşümleri de hızlı bir şekilde ele alarak bir sonraki ürünler ya da mevcut ürünleri içinde sürekli olarak çözümler üretmektedir. Güdümlü erişim, telefonunuzdaki veya tabletinizdeki tek bir uygulamaya odaklanmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda odaklandığınız uygulama üzerindeki özelliklerin hangilerini kullanacağınıza ve seçmenize olanak sağlar.  Peki, güdümlü erişim hangi zamanlarda kullanılır?

Telefonunuzu tek bir uygulama ile sınırlandırmak istediğiniz an güdümlü erişimi devreye sokabilirsiniz. Telefonunuz veya İpad’nizin donanımsal tuşlarının devre dışı bırakılmasında kullanabilirsiniz. Ayrıca Telefonunuzda odaklamak istediğiniz uygulama haricinde, dikkatinizi dağıtacak diğer uygulamaları devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz. Güdümlü erişimi etkinleştirebilmek neler yapmalısınız beraber göz atalım?

          Güdümlü Erişimi İPhone veya İpad’nize ayarlamak için AyarlarGenelErişilebilirlikGüdümlü Erişim seçeneğine dokunmanız gerekmektedir. Güdümlü erişim menüsünden ayrıca, aygıtınızın kullanılmadığı zaman uyku moduna otomatik olarak geçip geçmeyeceğini de ayarlayabilirsiniz. Menüden kendinize ait bir şifre belirlemeyi unutmayın. Şifrenizi daha sonra güdümlü erişimi kapatmak için tekrar kullanacaksınız. 

Aygıtınızda Touch ID özelliği varsa,  AyarlarGenelErişilebilirlikGüdümlü Erişim – Parola Ayarlarına girip  Touch ID’yi etkinleştirebilirsiniz. 
Güdümlü erişimi aktif hale getirebilmek için, kullanmak istediğiniz uygulamayı açmalısınız ve ana ekran düğmesine art arda üç kez basmalısınız. Çıkan seçeneklerde oturum ayarlarını isteklerinize göre ayarlayın ve başlata tıklayın. Güdümlü erişiminizi artık kullanabilirsiniz. 

          Güdümlü erişimi sonlandırmak için yapılması gereken iki çeşit yol vardır. Birinci yol, Touch ID  ile güdümlü erişimi sonlandırmaktır. Ana ekran düğmesine bir kez basarak Touch ID  ile güdümlü erişimi sonlandırabilirsiniz. İkinci yol ise, ana ekran düğmesine üç kere tıklayarak çıkan seçeneklerden güdümlü erişim parolasına girerek erişimi kapatmaktır. Touch ID  özelliği, İPhone 6 ve daha üstü modeller için geçerlidir. İPhone 6 öncesi modeller için ikinci yolu kullanarak, güdümlü erişimi iptal edebilirsiniz. Bunun nedeni ise, daha düşük İPhone modelleri için, Touch ID  özelliğinin bulunmadığını hatırlatalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak