Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
iOS 9 Güncellenemedi Sorunu ve Çözümü
0

iOS 9 Güncellenemedi Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN28 Eylül 2015

Apple tarafından piyasaya sürülen yeni bir mobil işletim sistemi olan iOS 9 için bazı kullanıcılardan gelen güncelleme esnasında sorun yaşandığı geribildirimi alındı. Kullanıcılardan gelen şikâyette yükleme esnasında hata ile karşılaşılıp yükleme yapılamadığı belirtiliyor. Kullanıcılar, ‘Ayarlar-Genel- Yazılım Güncelleme’ sekmelerinin ardından güncelleme için ‘İndir ve Yükle’ seçeneğini kabul ediyorlar. Ekrana gelen ‘Güncelleme istendi…’şeklinde başlayan mesajın ardından ‘Yazılım Güncellenemedi ve iOS 9 indirilirken hata oluştu’ mesajı ile kullanıcı karşı karşıya kalıyor. Böyle bir mesaj alan kullanıcı, sorunun yazılım ya da donanımla ilgili olduğunu düşünse de sorun bunlardan kaynaklı değil. Bu durum sadece Apple sunucularında oluşan aşırı yoğunluktan kaynaklı olarak görülüyor. Sorunun çözümü de oldukça basit. iPhone ya da iPad’inizi bir USB bağlantısı aracılığı ile iTunes’e bağlayın. iTunes, gerekli olan yedeklemeleri yaptıktan sonra güncelleme yapılmasını söyleyecek. Siz de böylece mevcut güncellemeyi iOS 9 cihazınız üzerinden değil de iTunes üzerinden yapacaksınız. Fakat,  iTunes üzerinden bağlanmak istemiyorsanız sunuculardaki yoğunluğun geçmesini bekleyerek tekrar deneme yapabilirsiniz.

Apple Kullanıcıları Mutlu Değil

Güncelleme hatası ile ilgili sıkıntılarını dile getiren Apple kullanıcıları, iPhone ve iPad’ler için iOS 9 güncellemelerinde, beyaz bir ekranın ortaya çıktığını ve alta ‘Yükseltme için kaydırın’ yazısının bulunduğunu belirttiler. Bu durumda bazı kullanıcılarda cihaz dokunmatiği çalışmazken, bazılarında ise, kaydır dedikten sonra kısa bir süre güncelleme olup, daha sonradan tekrar beyaz ekran dönülerek aynı yazı çıktı. Bu durum Apple kullanıcılarını mutsuz ederken iOS 9 larla ilgi güncelleme sorunu şikâyetleri de giderek arttı. Güncelleme sorununun yanında, kullanıcılardan uygulamaların çökmesi, pil ömrü ve cihaz kilitlenmeleriyle de ilgili de birçok şikâyet geldi. Apple şirketinin konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçınması ise oldukça ilgi çekiciydi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak