Mobil 125 Görüntülenme 1

Hangi Akıllı Saati Seçmeliyim

Son 1 yılda patlak veren yeni bir furya var: Akıllı Saat. Siz de hangi akıllı saati almalıyım diye mi düşünüyorsunuz?

Aslında akıllı saatlerin geçmişi biraz daha eski, daha doğrusu akıllı olmaya çalışan saatler vardı. Hatta bilenler bilir, eskiden Casio’nun hesap makineli saati için birbirimizle yarışırdık. Akıllı saatler o zamandan beri hala çok akıllanamadı bence, nerede o bilimkurgu filmlerindeki saatler?

Akıllı saatlerin neredeyse tamamı standart olarak sağlık uygulamalarına yer veriyor. Çoğu kullanıcı için ise bu uygulamalar hiçbir anlam ifade etmiyor.

Günümüzdeki akıllı saatlerin 3 ana kategoriye daha iyi olur. Büyük firmaların saatleri, dizayn ve sağlık amaçlı tasarımlar ve Çin tasarımlı diğer modeller.

Büyük firmaların akıllı saatlerine örnek verecek olursak Apple Watch, Sony Smartwatch 3, LG G Watch, Samsung Gear. Bu tip saatler genel olarak yüksek fiyat, gps, uygulama desteği, kamera gibi özellikler barındırıyorlar ve fiyatları ülkemiz için hayli yüksek kalıyor. Bu akıllı saatler diğer kategorilere göre nispeten daha aktif kullanılıyorlar.

Dizayn ve sağlık amaçlı saatler ise genellikle büyük saat ve takı firmalarının ya da basit diye tabir edebileceğimiz Çin menşeili üretimlere dayanıyor.  Kaliteli versiyonları bildirim, arama cevaplama, sms gönderme ve kamera yönetme gibi özelliklere sahipken bileklik tarzı olanların tek faaliyeti adım saymak ve belki nabız ölçmek oluyor.

Çin tasarımlı diye tabir ettiğimiz modeller ise genel olarak büyük firmaların ürünlerine benzer özellikler taşıyor. 50$ gibi bir fiyata lcd ekranlı, sms ve çağrı özellikli cihazlar edinebiliyorsunuz. 10-15 $ civarında bulunan akıllı bileklikleri ise akıllıdan saymamayı tercih ediyoruz çünkü bilekte gereksiz görünümden ziyade spor harici normal kullanımda aktif hiçbir işe yaramıyorlar.

hangi-akilli-saati-secmeliyim

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
  • Bilgi İçin Teşekkürler


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.