Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Google Play Store’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözüm Yolları
0

Google Play Store’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözüm Yolları

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Andorid işlem sistemi içeren bir akıllı telefonunuz var ve Google Play Store’dan uygulama indirim ve güncelleme esnasında sorun mu yaşıyorsunuz? Bu sıkıntılı durum, zamanla hepimizin başına gelir. Şimdi gelin yazımızda bu hataların anlamlarına ve çözümlerine bir göz atalım.

Hata 413: Uygulamanın güncellenmemesi ya da indirilememesi hatası

Çözüm: Böyle bir sorun karşınıza çıktıysa Proxy ayarlarınızın değiştirilmesinden kaynaklı olması büyük muhtemel. Yapmanız gereken ise uygulamaları ayarlar menüsünden açarak Google hizmetlerini ve Play Store’u seçerek verileri temizlemek ve durdurmaya zorlamak.

Hata 403: İndirme yapılamıyor hatası

Çözüm: Bu sorunla genelde tek bir cihazda bulunan iki farklı Google hesabı kullanan kişiler karşılaşıyor. Google hesabınızı doğrulayın ve problemli uygulamayı silin. Ardından tekrar indirme işlemini deneyin. Büyük olasılıkla indirme başarılı olacak.

Hata 498: Google Play Store üzerinden yapılan indirme işleminin bölünmesi hatası

Çözüm: Bu hatanın kaynağı, cihazınızın ön belleğinin dolu olması ve yapılan indirme için gerekli yerin kalmaması. Bu sorunu çözmek için ise öncelikle arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Sonra, gereksiz yere yer kaplayan dosyaları silin. Son olarak da cihazınızı güvenli moda başlatıp ayarlara girip ön belleği seçeneğini seçin. İndirme bölünmesi sorununuz ortadan kalkacaktır.

Hata 491: İndirme ve güncelleştirme işlemi yapılamıyor hatası

Çözüm: Bu durumla karşılaşmanız durumunda ise öncelikle cihazınızda bulunan Google hesabınızı silin. Daha sonra Google Play Store’a web üzerinden girerek cihazınızı oradan da silin. Telefonunuzu tekrar başlatın ve en son da kendi hesabınızı tekrar girin. Sorunun giderildiğini göreceksiniz.

Hata 919: Uygulama çalışıyor ancak açılmıyor hatası

Çözüm: Bu sorunun çıkma sebebi cihazınızda hiç boş alan kalmaması. Çözüm olarak ise, cihazdaki gereksiz dosyaları silerek boş yer açılması yeterli olacaktır. İşlemi tekrarladığınızda başarılı olmanız muhtemel.

Hata 921: Uygulama indirilemiyor hatası

Çözüm: Bu hata ile karşılaştığınızda Google Play Store uygulamasının ön belleğini ve verilerini silmeniz yeterli olacak. Ancak bu işlem esnasında kayıtlı ayarlarının silinme ihtimali de var. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekir.

Hata 923: İndirme İşlemi gerçekleşmiyor, Google hesabı senkronize olurken sorun çıkıyor ya da hafızada yer yok hatası

Çözüm: Bu sorun için ise Google hesabınızı silmekle işe başlayın. Ardından gereksiz yer kaplayan uygulamaların hepsini silin. Daha sonra ise cihazınızı güvenli moda başlatın ve ön bellek bölümlendirmeyi seçerek,  yeniden başlatın.

Hata 927: Google Play Store güncellemesinden dolayı uygulamalar indirilemiyor hatası

Çözüm: Öncelikle Google Play Store uygulamasının güncellenmesinin bitmesini bekleyin. Hata almaya devam ederseniz, Google Play Store’un ve Google Hizmetlerinin verilerini silin ve durdurmaya zorlayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak