Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Fiyat/Performans Telefonları
0

Fiyat/Performans Telefonları

☺ AHMET AYDIN10 Ağustos 2015

Bu yazımızda akıllı telefonlarda fiyat/performans seçeneğini inceleyeceğiz. Şirketlerin amiral gemileri cepleri yakarken neden orta fiyatta kaliteli bir telefon almayasınız? Cep telefonları fiyatları incelendiğinde görülecektir ki 1000 TL artık cüzi bir miktar. Şimdilerde piyasanın ön plana çıkan telefonları 2000 TL dolaylarında. Bir çok insan bu yüksek ücretleri veremeyeceği için kendilerine bir alternatif listesi oluşturmalarını öneriyoruz. Orta düzeydeki telefonlarda öyle özellikler var ki fiyatına bile şaşırabilirsiniz. Akıllı telefon alırken en önemli kriterleriniz fiyattan sonra pil ömrü, dayanıklılık ve tasarımdır. 5 modeli size tanıtmak istiyorum;

1- Sony Xperia M4 Aqua

Sony firmasının klasikleşen özelliği su altı fotoğraf çekimi bu telefonla farklı boyutlara taşınıyor. 720p Hd ekranıyla ilgileri üstüne toplarken SnapDragon sekiz çekirdekli işlemcisiyle de kullanıcılarını büyülüyor. ( Fiyat yaklaşık 1000-1100TL civarlarında )

2-Asus Zenfone 2

Alüminyum tasarımıyla ve 1000-1300 TL civarlarında fiyatıyla dikkat çeken cihaz, boyut açısından devasa diyebileceğimiz bir mobil görünüme sahip. 4 GB RAM ile akıllı telefon sektöründe bir ilki gerçekleştirmesiyle bilinen Zenfone, Intel Z3580 işlemcisiyle de oyun delilerini cezbedeceğe benziyor.

3-General Mobile 4G

Snapdragon 410 işlemcisinin yanısıra 800-900 TL’lik fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken GM 4G cihazı kamera konusunda geri kalsa da Türkiye pazarında kendisine kolaylıkla müşteri bulabilir

4-Lenovo P70

Pil ömrü olarak bir takıntınız varsa kesinlikle bu telefonu tercih etmelisiniz. 4000 mAh bir kapasiteye sahip olmak her babayiğidin harcı değil. Tasarım açısından telefonun geri kaldığını söyleyebiliriz.13 MP’lik kamerası netleme konusunda başarısız. ( Fiyatı 800 TL civarlarında )

5-Turkcell T60

Sekiz çekirdekli  SnapDragon işlemciye sahip olan T60, oyun ve programlarda hız açısından tam bir kalite sunuyor. Özellikle değinmemiz gereken en önemli nokta kamerasının da çok iyi sonuçlar vermesi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak