Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Dünden Yarına Pokemon Go ASD Analizi
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Dünden Yarına Pokemon Go ASD Analizi

☺ AHMET AYDIN13 Temmuz 2016

Çıktığı andan itibaren büyük kitleyi adeta hipnotize eden Pokemon Go oyunu gün geçtikçe kullanıcısını arttırmaya devam ediyor.

Oyun iyi ve kötü yönleriyle ele aldığımızda oyun insanları yürümeye teşvik ediyor. Bu galiba bilinen en iyi yönü ki faydalıda sayılır zaten insanlar evde oturacağına yürüyüp kilo veriyor. 🙂 Bunun yanında ne faydası var derseniz aklımıza hiçbir şey gelmedi zaman öldürmemi ( galiba dünya üzerinde en değerli olan şey zamandır bu oyuna zamanınızı vermenize değmez), eğlenmek mi peki, oyun şuanda tam oturmadığı için bunu söylemek içinde erken diyebiliriz.

Peki oyun ne amaçlıyor ne hedefliyor.

Oyun gerçekten insanların duygularına dokunduğu kesin çocukluğumuzda izlediğimiz pokemonu şuan biz oynuyor duygusu insanların çok hoşuna gitmiş ki büyük bir kitleyi hemen kapıverdi.

dunden-yarina-pokemon-go-asd-analizi-1

Oyunun sizden zamanla para kapacağı kesin, altınlarla veya karakter geliştirmeleriyle bir şekilde sizden parayı koparacak bunun kaçışı yok. 😀

Oyun ayrıca gün içerisinde sürekli telefona bakmanızı gerektirdiği için trafik olan yerlerde oldukça tehlikeli.

Gündemdeki haberlere bakılırsa pokemon için kavga edenler bile çıkmış bu ne kadar doğru olduğu tartışılır tabi.

Hatta bu pokemon işi boş zamanı olanlara iş bile sağladı 😀 evet ABD‘de yaşayan bir genç kız saati 20 $ a sizin için pokemon yakalıyor. Şaka gibi dimi 😀

dunden-yarina-pokemon-go-asd-analizi

Oyunun bu kadar reklam alması da çok önemli tabiki bir anda gündemde kafanızı çevirdiğiniz gözünüzün çarptığı dolaştığınız her sitede oyun ile ilgili haberler yazılar var bu yüzden de oyun kullanıcı sayısı bir anda patladı.

Son diyeceğimiz o ki eğer kilo vermek gibi bir niyetiniz var ise bu oyun tam size göre, eğer gerçekten değerli bir vaktiniz var ise bu tip oyunlar sadece zaman kaybı bilin ki dünya üzerinde bulabileceğiniz en değerli şey zamandır…

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak