Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Cep Telefonu ve İnternet Kullanımına Kolaylık
0

Cep Telefonu ve İnternet Kullanımına Kolaylık

☺ AHMET AYDIN12 Kasım 2016

Bilgi Teknolojileri Kurumu BTK web sitesinde 2016 İş Planını yayınladı. İş planında kullanım miktarı sınırlı olan hizmetlerle fatura üst sınır uygulamasıyla ilgili usul ve esaslara düzenleme getirileceği bilgisi verilmiş.

Abone fesih işlemlerine düzenleme

2014 yılında yürürlüğe giren 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 52. maddesi ile abonelik tesis ve fesih işlemleri yazılı olabileceği gibi mesafelide yapılabiliyor. Ancak Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 50. maddesinin dördüncü fıkrasında abonelik feshinin yalnızca yazılı olabileceği bilgisi yer alıyor. 2 Kanunun uyuşmazlığa düşmesi sebebiyle abonelik feshi elektronik ortamda yapılamıyor. Düzenlemeyle bu sorun aşılacak ve tüketiciler fesih işlemlerini elektronik ortamda yapabilecek, bu da kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. Abonelik feshi için kullanıcılar yazılı ve bizzat başvuru yapmak zorunda kalmayacak.

Adil Kullanın Hakkı Kotası

Teknolojik gelişmeler ve kullanıcı taleplerinin artması sebebiyle adil kullanım kotalarının yetersizleşmesine çözüm olarak AKN sonrasında veri indirme ve yükleme hızlarının iyileştirilmesi, AKN konusunda daha bilgilendirici ve şeffaf olunması için de çalışma yürütülüyor.

Bunların yanı sıra baz istasyonları ve 3G istasyonlarının ölçümünü yapan personellere eğitim verilecek. Türkiye’nin veri merkezi yetersizliğinden dolayı verilerin çoğunu yurt dışında tutması, bu durumun fazla maliyet ve veri trafiğine sebep olması sebebiyle veri merkezlerine teşvikler gelecek ve siber güvenlik önlemleri alınacak. Son olarak düzenlemede ortak baz istasyonu çalışmaları da yer almakta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak