Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Casper VIA V10 Türkiye’deki En İnce Cep Telefonu
0

Casper VIA V10 Türkiye’deki En İnce Cep Telefonu

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Casper VIA V10’un özelliği, ülkemizde satılan en ince akıllı telefon olmasıdır. Kalınlığı 5,1 mm.’dir. Dünya’daki en ince telefonun kalınlığının 4,7 mm olduğu göz önünde bulundurulursa, dünyadaki en ince akıllı telefonlardan birisi demek doğru olacaktır. Casper VIA V10’un beyaz ve siyah olmak üzere iki modeli vardır. Telefona ait tüm aksesuarlar ise telefonla uyumlu renktedir. Telefonun kenarlarında ise çelik bir çerçeve bulunmaktadır. 98,8 gram ağırlığındaki telefonun ölçüleri, 141,9 x 68,1 x 51 mm.’dir. Tasarım açısından bu telefonun başarılı olduğu açıkça söylenebilir. VIA V10’un ekran büyüklüğü 4,8 inçtir. Ekranda AMOLED teknolojisi uygulanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde görüntüler oldukça başarılıdır. Çözünürlük miktarı ise 1280 x 720’dir. Full HD takıntıları olmayanlar için beklentilere oldukça iyi cevap vermektedir.

Tam Şarj İle 160 Saat Bekleme Yapabilir

Casper VIA V10’da 2 GB bellek miktarı bulunmaktadır. Bu bellek Android 5.0.2 ve kurulacak uygulamalar içinse yeterlidir. Ön kamera 5,0 MP, arka kamera ise 8,0 MP çözünürlüğe sahip durumdadır. Bunun yanında depolama alanı ise 16 GB’tır ve ek bir artış imkânı yoktur. GPS yongası olmadığı için, navigasyon kullanımlarında, şebeke bazlı GPS kullanılması gerekir. 2000mAh kapasitesine sahip bataryasıyla, VIA V10’la şarj tam ise 160 saat bekleme yapılabilir. Ayrıca 2G ile 8, 3G ile ise 5 saat konuşma yapılabilme imkânı da vardır. 4G desteği de mevcuttur. Casper VIA V10’da kullanılan sim kart tercihi ise kasa içindeki yer darlığından dolayı, Nano SIM’dir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak