Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
BlueStacks Nedir, Nasıl Kullanılır?
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

BlueStacks Nedir, Nasıl Kullanılır?

☺ AHMET AYDIN24 Şubat 2018

BlueStacks, Android işletim sistemine ait olan uygulama ve oyunları normal masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızda kullanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Android işletim sisteminde yer alan uygulama ve oyunları rahatlıkla bilgisayarınıza yükleyip kullanmanızı sağlayan BlueStacks birçok kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir. BlueStacks nedir bu konuda bilgi verdikten sonra BlueStacks nasıl kullanılır biraz buna değinelim.

BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza indirdikten sonra kurmaya başlıyorsunuz. İndirdiğinizde masaüstünüze kısa yol gelecektir. Uygulamayı açtıktan sonra kurulum için bir Google hesabı edinmeniz gerekmektedir. Google hesabınızı uygulamaya tanımladıktan sonra uygulamanın kurulumu başlar. BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza kurduktan sonra çıkan ekranda Android işletim sistemine ait uygulama ve oyunları aratarak bilgisayarınıza yüklemeye başlayabilirsiniz.

Android işletim sisteminde yer alan tüm uygulama ve oyunlar artık bilgisayarınızda olduğundan bilgisayarınızı sanal bir Android işletim sistemine dönüştürür. Bu sayede Android’ e ait merak ettiğiniz uygulama ve oyunları bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Google Play üzerinde yer alan tüm uygulamalar ve oyunlar BlueStacks sayesinde bilgisayarınızda depolamanızı sağlar. BlueStacks nasıl kullanılır birçok kişi tarafından merak edilir. Bir Google hesabınız var ise BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Google hesabı olmayanlar ise yeni bir hesap alarak bu uygulamayı kullanabilirler. BlueStacks kullanımında kolaylık olması açısından popüler Play Store uygulamalarını da tek bir ekranda görebilirsiniz. Çoğu kullanıcı Android işletim sistemine ait olan uygulama ve oyunları merak ettiğinden BlueStacks uygulamasını da bilgisayarında kullanmaktadır.

BlueStacks uygulaması Android kullanıcılarının bilgisayarlarında da aynı işlemleri yapmak için kullandığı bir uygulamadır. Özellikle Google Play Store’ da yer alan oyunların oynanması için tercih edilse de çoğu kişi tarafından tablet ya da telefonda kullanmak istedikleri uygulamaları bilgisayarlarında da kullanmalarını sağlar. Özellikle de Android uygulamalar için yazılmış oyunları hızlı bir şekilde indirerek oynama ve test imkânına sahip olmuş olursunuz. Beğenmediğiniz uygulamaları telefonunuza yüklemeden önce tamamen bilgisayarınız üzerinden program içerisin de test edebilecek ve buna göre karar vererek telefonunuzda kullanım alanınızı oluşturmuş olacaksınız. Telefonunuz gereksiz dosyaları barındırmayacak ve sürekli uygulama yükleme, kaldırma işleminden de uzak kalacaksınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak