Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Apple’dan Bir Gizli Proje Daha
0

Apple’dan Bir Gizli Proje Daha

☺ AHMET AYDIN10 Kasım 2016

apple_logo_blackApple’ın dünyada ki yerinin ne kadar üst seviyede olduğunu herkes biliyor ve görüyor. Ve bu gelişmedeki en temel sebep Apple’ın yenilikçi ve gelişimci olması. Şimdi de yeni bir sanal gerçeklik cihazı üstüne yoğunlaşan Apple, söylentilere göre bu projesi için geniş bir uzman kadrosu belirlemiş ve şuandan bile bazı başlık prototipleri üretmiş durumda.

Chip’in(Teknoloji konuları yazan dergi) Financial Times’a dayanak oluşturduğu haberinde gizli inceleme kadrosuyla ilgili bilgiler veriyor. Bilinen bir tarih olmamakla birlikte farklı zamanlarda işe alımlar ve yüzlerce hatta binlerce çalışan kadrosuyla oluşturulmuş vaziyette.

Apple, bu çalışmada ek olarak Microsoft’un HoloLens ekibiyle dayanak oluşturmuş ve Lytro’dan(Kamera firması) gizli saklı bir şekilde birçok uzmanın da bu proje içerisinde olduğu düşünülüyor ve yazıyor bu haberde. Tabiki de bu uzmanlar kendi alanlarında da sanal gerçeklik teknoloji üzerinde yoğunlaşan bir çalışma yapıyorlar.

Apple, gerçekten boş durmuyor ve her gün yeni firmaları satın alıp, diğer şirketler ile işbirliği içerisinde işlerini yürütüyor. Bunlardan birkaçı Cupertinolu şirketinin uzmanlarıyla ve çalışanlarıyla bu son zamanlarda Flyby Media, Metaio, PrimeSense ve Faceshift gibi sanal alanda ve gerçeklik alanında yararlanılabilecek daha birçok firmayı da satın alma yoluyla direkt içine almış olduğu bilinmekte. Apple’ın bir sonraki hedef noktalarından biri ise tabikide bununla bağlı olarak sanal gerçeklik işlerinde yararlanabileceği optik teknolojileri işiyle uğraşan firmaları kendi himayesi altına almak ve satın almak istediği tezi ortaya atılıyor.

Modern projelerle tanınan Apple, yenilikçi olması ve sürekli yeni ürünler ve teknolojisi gelişen ürünler ile çok fazla çalışanıyla, uzmanlarıyla biliniyor. Apple’ın şuan da en çok kafa yorduğu işin sanal gerçeklik olduğu da ortada. Apple’ın bu alanla ilgili çok fazla çalışma yaptığını Financial Times da onaylıyor ve potansiyel başlık yapılanması için uzun bir süredir prototipler üretmeye ve geliştirmeye hala sürdürmekte olduğunu belirtiyor.

Görünürde olmayan yoğun bir çalışmayla ve hazırlık döneminin olduğu bilinse de Apple’ın bu konunun OculusRift mi yoksa HoloLens gibi mi olduğu veya Google Cardboard ve Samsung Gear VR denginde bir ürün mü olacağı hala tartışılmakta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak