Mobil 39 Görüntülenme 0

Apple ve Samsung Sorun Etsin ‘AUO’ Halletsin

Teknoloji ile yakından ilgilenenler, iç içe olanlar bile bir sabah uyanıp ‘hadi be öyle şey olur mu?’ diyerek teknolojinin hızına yetişmede geri kalabiliyor. Her hafta yeni bir modelin piyasaya girdiği şu dönemlerde telefon satışları listenin en başında yer alıyor. Gerek eklenen yeni özellikler, gerekse kullanıcıya sağladığı kolaylıklar sayesinde yarın çıkacak en üst model telefon bile kısa süre içinde başka bir model tarafından geri bırakılabiliyor.

AUO

Tuşlu telefonlardan dokunmatik telefonlara geçiş oldu, kameralar en üst düzeyde iyileşti, farklı tasarımlar farklı modeller vitrinlerde yer aldı fakat hiç biri Çinli firma AUO’nun yeni üretim telefonuna ulaşabilecek gibi gözükmüyor. En azından kısa bir süre içinde geçilemeyecek kadar ileri bir teknoloji ile piyasaya giriyor.

Çinli firma AUO, firmalar arasında ünlü olmasa da yeni telefonu sayesinde ününe ün katacak. Touch Taiwan 2015 etkinliğinde tanıttığı bükülebilen ve bükülmelere karşı eylemler sergileyen cihazı ile büyük firmalara örnek olacak bir olaya imza attı. Apple ve Samsung şirketleri bükülme sorunu ile uğraşırken AUO bu sorunu bir özellik haline getirmeyi başardı. Dokunmatik işlemlerin yetersiz kaldığı anlara bükülmeler el atacak.

Telefon bükülmenin yönünü ve şiddetini ölçebilecek, bunu eyleme dönüştürecek bir sensöre sahip. Cihaz 6 farklı açıda bükülebiliyor. 5 inç 1280×720 çözünürlüğe sahip AMOLED, kırılmaz ekrana sahip ürün birçok oyun ve işlemde büyük yarar sağlayacak gibi gözüküyor

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
;