Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Apple İphone 7 Hakkında Gelişmeler
0

Apple İphone 7 Hakkında Gelişmeler

☺ AHMET AYDIN20 Mart 2016

Apple’dan Batarya Sorununa Kesin Çözüm!

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının en gözde ürünleri şüphesiz cep telefonları, bilgisayarlar ve bu cihazlar ile aynı işleve sahip birçok cihaz diyebiliriz. İşte bizde bugün sizlere aslında bu cihazlardan birçoğunun ortak sorunu olan bir olaydan bahsedeceğiz.

Bilindik üzere teknoloji ilerledikçe elektronik cihazların içine birçok nano boyutta devre elemanı giriyor evet cihazlarımız bu sayede inanılmaz özelliklere sahip oluyor ancak bizim prizlere olan bağımlılığımız da gün geçtikçe bu yüzden artmaya devam ediyor. Aslında birçok firma bu soruna çözüm olabilmek için Powerbank adı verilen taşınabilir şarj cihazları üretmeye başladı. Hatta bu cihazların şarj sorunu azaltma konusunda oldukça etkili olduğunu söylemek çok güç değil. Ancak hep bu cihazların kalitelerine göre olan fiyatları hem de insanların yanlarında fazladan bir alet taşımamak istememeleri telefon üreticilerini yeni bir oluşum içine itti.

İşte o oluşum içine giren firmalardan biride Apple oldu. Aslında Apple dan daha öncelerde beklenen bu oluşumun şu anda gelmiş olması kötü olsa da firma tarafından yapılan bu gelişme kullanıcıların yüzünü fazlası ile güldürmüşe benziyor.

Peki, Ama Apple Ne Yaptı?

Bilindiği üzere Apple Türkiye ve Dünya pazarında özellikle ürettiği İPhone serisi ile büyük bir sükse yaparak neredeyse telefon piyasasının zirvesine oturmayı başardı ve içinde bulunduğu durumdan da anlaşılacağı üzere zirveleri yakın zamanda bırakacak gibi de durmuyor. Ama ne kadar iyi telefonlar üretseler de İPhone kullanıcılarının da en büyük sorunu diğer kullanıcılar gibi şarj. Dediğimiz gibi bir çok ürünün ortak sorunu olan şarj sorununa Apple üretimine hazırlandığı yeni telefonların da bir çözüm buldu.

2016 yılının son çeyreğinde tanıtılması planlanan İPhone 7 modeli ile ilgili piyasaya şimdiden birçok bilgi sızmış durumda. Sızan bilgilere göre Apple İPhone 7 de diğer İPhone modellerine göre daha büyük bir batarya olacak ve bu sayede kullanıcılar daha uzun süre telefonlarını şarj etmeden kullanabilecekler.

Peki, Sızın Bilgilerde Başka Neler Var?

Aslında bu bilgilerin doğruluğu açısından elimiz de kesin bilgiler olmaması insanların kafasında bazı soru işaretleri bırakabilir ancak sızan bilgilere göre bataryanın büyümesi dışında İPhone 7 nin seramik bir gövdeye sahip olacağı da konuşulanlar arasında.  Aslına bakılırsa yeni tasarımda ki seramik gövde kullanıcılar açısından nasıl bir tepki alacak gerçekten merak konusu. Daha önce HTC One S modelinde seramik gövdeyle kullanıcıların karşısına çıkmış ve beklenen ilgiyi görememişti. Ama söz konusu Apple olunca durum ne olur önceden kestirmek oldukça zor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak