Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Android Telefonlarda Pili (Batarya) Boşaltan Uygulamalar
Parlak Fikir
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Android Telefonlarda Pili (Batarya) Boşaltan Uygulamalar

☺ AHMET AYDIN9 Nisan 2018

Android cihazlarda bataryayı su gibi bitiren uygulamaları görmek, üzerinde değerlendirme ve engellemeler yapabilirsiniz. Yapacağınız bu değerlendirme sonucunda pilinizi daha tasarruflu kullanabilirsiniz.

Android Pili Boşaltan Uygulamaları Görme

Android cihazınızda Pili boşaltan uygulamaları görmek için cihazın Ayarlar tıklayın. Ekranı aşağı kaydırın Pil tıklayın.

Çıkan ekranda pil durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.  Tahmini kalan pil süreniz, güç tasarrufu gibi seçeneklere buradan ulaşabilirsiniz.

Ekranda bulunan PİL KULLANIMI tıklayın.

Bu ekranda piliniz hangi saatlerde daha çok harcandığını grafik olarak görebilirsiniz.

Ayrıca ekranı aşağı iterek karşınızdaki uygulamaların pilinizi ne kadar tükettiğini % kaç pilinizi bitirdiğini görüntüleyebilirsiniz. 

Burda yapacağınız değerlendirme ile kullanmadığınız uygulamalar pilinizi çok fazla tüketiyorsa uygulamayı kaldırabilir veya arka planda açık kalmasını istemediğinzi uygulamaları kısıtlayabilirsiniz.

Ayrıca ilk ekranda aşağıda gördüğünüz Ayrıntı tıklayın. Uygulama Optimizasyonunu aktif hale getirin. Bu sayede cihaz kullanmadığınız uygulamalar hakkında pili tüketen uygulamalar hakkında sizi bilgilendirecek tabi bu bilgilendirme hemen yapılmaz cihazınızı normal kullanıma devam edin sizi zaten bildirim göndererek uyaracaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
100%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak