Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Android Root Hakkında Bilinmesi Gerekenler
En İyisi Bu
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Android Root Hakkında Bilinmesi Gerekenler

☺ AHMET AYDIN6 Nisan 2018

Android’e Root İşlemi Nasıl Yapılır?

            Cep telefonunuza root işlemi yapmak için tüm çözümlere tek bir yol uymuyor. Çoğu cihaz birbirinden biraz farklı yöntemler ve araçlar gerektirir. Farklı markalar ve hatta yazılım sürümleri oldukça geniş bir yelpazede değişiklik gösterebilir. El cihazı varyantlarında bile, bazı tekniklerin işe yaradığını ve başkalarının çalışmadığını fark edebilirsiniz. Bu makalede, belirli android telefon modelinizi nasıl root işleminin yapıldığını anlatabilmek için bazı seçenekleri gösterilecektir. Fakat sizi doğru yönlendirebilmek için, root işlemi için en çok kullanılan kaynaklara yönlendirme olarak mesela,

            XDA forumları; Önce cihazınızı arayın ve özel ROM’lara ayrılmış kılavuzlar ve sayfalar ile birlikte telefonunuz için en uygun root yöntemleri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

            CyanogenMod Wiki; En popüler özel ROM’lardan biri olan CyanogenMod’u yüklemeyi planlamıyor olsanız bile, sık sık popüler cihaz sayfalarında root işlem önerileri ve kılavuzlar bulabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, talimatları dikkatli bir şekilde okuyun, modelinizle uyumluluğu kontrol edin ve bu işlemden önce tüm verilerinizi yedeklemek için gerekli adımları atın.

 Android’e Root İşlemi Yapmalı Mısınız?

            Android ‘den en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken önemli bir şey değil, gerçekten ihtiyaçlarınıza bağlı. Android telefonunuzun veya tabletinizin root işlemi yapılıp yapılmayacağına karar vermenize yardımcı olmak için, burada küçük bir artılar ve eksiler listesi bulunmaktadır.

            Root için 5 neden: Taşıyıcı bloatware kaldırmak için kolay. Gerçek yedeklere ve özel kurtarma seçeneklerine erişim. Ek uygulamalar, yazılım özellikleri ve gelişmiş özelleştirme. Overclock ve underclock, zzel ROM’ların büyük geniş dünyasına doğru başlangıç ​​yolu

            5 neden değil: Resmi yazılım güncellemeleriyle uyumsuzluk. Bazı uygulamalar, özellikle bankacılık uygulamaları kilitlendi. İşlem kilitli önyükleyicilere sahip cihazlarda daha zor olabilir. Çoğu üretici, garanti kapsamında root işlemini kapsamaz. Cihaz güvenliği konusunda ekstra özen gösterilmesi gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
50%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak