Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Android İşletim Sistemi’nin Yeni Sürümü Android M
0

Android İşletim Sistemi’nin Yeni Sürümü Android M

☺ AHMET AYDIN19 Eylül 2015

Google’ın bünyesi altında olan android işletim sisteminin son sürümü Google’ın I/O 2015 etikliğinde tanıtıldı. Bu yeni sürüm ile birlikte işletim sisteminde ki binlerce hatayı düzelttiğini belirten Google işletim sistemini daha kaliteli bir hale getirdiğini de belirtti. Android işletim sistemi bu yeni güncellemesi ile İOS’a daha da yaklaştığı gözlerden kaçmamakta. İşletim sisteminin 2015’in son aylarına doğru sorunsuz bir şekilde kullanılacağı söylenenler arasında. Gelin Android M ile neler değişmiş biraz göz atalım.

Android M Özellikleri

Android M ile artık parmak izi tarama işlevi belirli bir dereceye kavuştu. Bu işlev sayesin de Google Play ‘de Android kullanıcıları ödeme yapabilecek, cihazlarının kilidini daha kolay açabilecek. Android M’in önemli yeni özelliklerinden bir tanesi de uygulama izinleri yeni güncelleme ile izinler konum, kişiler ve kamera gibi ayrı kategorilere ayrılmış bulunmakta. Aynı İOS ‘ta olduğu gibi uygulama yüklerken bir izne gerek varsa sizden onay bekliyor. İzinlerin bu son hali ile daha anlaşır ve güvenilir bir hal alacağı şimdiden belli olmakta bile. Android M sayesin de Chrome’u özelleştirebilirsiniz bu özellik ile kişisel sekmeler yaratabilir uygulama arası geçişleri hızlandırabilirsiniz. Pil ömrünü uzatmaya yönelik çalışmalar olduğu da konuşulan bilgiler arasında yer alıyor şuan için Android kullanıcıları yeni sürümden memnun gibi görünüyorlar. Bu arada Android M bütün test ve demoları bitirip final sürümüne ulaştığın da adını “M” harfi ile başlayan bir şekerleme adıyla değişeceğini sizlere söyleyelim.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak