Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Android de DNS Değiştirme – İnternet Hızlandırma
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Android de DNS Değiştirme – İnternet Hızlandırma

☺ AHMET AYDIN22 Mart 2016

Android’li Cep Telefonlarındaki Büyük Sorun İnternet Hızı!

 Bilindiği üzere son günlerde ülkemizde internet hızı oldukça yavaş ve bu yavaşlık gün geçtikçe internet kullanıcılarının canını sıkıyor. Bu yüzdendir ki birçok kullanıcı internet hızını arttırmak için değişik değişik yollara başvuruyor. Aslına bakarsanız değişik yollar aramaları da gayet normal.  Peki, ama bu internet neden yavaş?  Aslına bakarsanız bunun birkaç sebebi olabilir. Mesela internet hizmetini aldığınız kuruluş belirli aralıklarla sunucularına bakım yapar ve o bakımlara denk gelmiş olabilirsiniz. Ya da ülkenizde yaşanan toplumsal olaylar sonucu internetinize devlet tarafından bazı kısıtlamalar getirilişmiş ve bu yüzden hızınız azalmış olabilir ki bu bizim ülkemizde oldukça sık rastlanan bir olay olduğundan internet hızını arttırmanın farklı yolları aranmakta.

İşte bizde bir önceki yazımızda genel anlamda bilgisayar kullanıcıları için internet hızını arttırmaya yarayan VPN’den bahsetmiş be VPN in nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler vermiştir. Bugünde sizler için Android işletim sistemli telefonlarda yaşanılan hız problemine değineceğiz ve çözüm yolları sunacağız.

 

Cep Telefonları için İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

Aslına bakarsanız daha öncede belirttiğimiz gibi bunun birkaç kolay yolu var. Bunlardan biri olan VPN kullanımını detaylı bir şekilde bir önceki yazımızda sizlere aktarmıştık. Bugünde diğer bir yol olan DNS değiştirme yoluyla internet hızını arttırma konusuna değineceğiz.

Bilindiği üzere bir çoğumuz bilgisayarlarımızda yasaklı sitelere giriş ve yavaşlayan internet hızını biraz daha iyi hale getirmek için zaman zaman DNS değişikliği yapmışızdır.  Ama söz konusu cep telefonları olduğunda insanların bilgisayardaki kadar bilgi sahibi olmadığını gördük ve bu yazıyı yazma gereği duyduk gelin isterseniz detaylı bir şekilde cep telefonlarında DNS nasıl değiştirilir ona bakalım.

 

Cep Telefonlarında DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

Eğer cep telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmek istiyorsanız öncelikle belirtmek isteriz ki herhangi kablosuz ağa bağlı olmanız gerek aksi durumda cep telefonunuzun DNS ayarlarını değiştiremezsiniz. Eğer bir kablosuz ağa bağlı iseniz ilk başta cep telefonunuzdan Ayarlar kısmına girip Wifi ya da Kablosuz ağ seçeneğine giriş yapmalısınız. Daha sonra bağlı bulunduğunuz ağ isminin üzerine gelerek bir süre basılı tutun ve karşınıza çıkan pencerede “Ağ Ayarlarını Yönet” seçeneğini seçin. Daha sonra karşımıza yine bir pencere çıkacak o pencerede de “Gelişmiş Seçenekleri Göster” seçeneğine tıklayarak ekrana bir menü gelmesini sağlıyoruz. Ekrana gelen menüde IP Ayarlarını “Statik” olarak değiştirerek ekranda gördüğümüz DNS 1 kısmına 8.8.8.8, DNS 2 kısmına ise 8.8.4.4 yazıyoruz ve daha sonra kaydet butonuna basarak girdiğimiz bilgileri kaydedip çıkıyoruz.

İşte her şey bu kadar basit, bu işlemleri yaptıktan sonra artık dilediğiniz siteye yasaklar olmadan hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
17%
kötü
75%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
8%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak