Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Android Cihazlarda Ekran Oynaması ve Sorunu
0

Android Cihazlarda Ekran Oynaması ve Sorunu

☺ AHMET AYDIN13 Ekim 2016

Android cihazlar bu aralar sık gelmeye başlayan bir sorun olan ekran titremesi, kendi kendine bir yerlere girmesi kısacası telefon kafayı yemesi sorunu hakkında bir kaç fikir verecem sizlere belki bu sayede azda olsa çözüm olabilir sizlere.

Şöyle ilk önce ifade edeyim ucuz diye aldığımız android cihazların çoğunun ekranı çok dandik malzemeden yapıldığı için aslında bu sorunu sık yaşıyoruz. Kaliteli cihazlarda bu sorun çok az görülür. Benim başıma da Turkcell T50 de gelmişti. Ben bu kadar dandik bir ekran görmedim.:) Kendi kendine tıklama en ufak bir el terlemesinden bile aldığı ıslaklık yüzünden kendi kendine programlar açıyor ayar değiştiriyordu.

Neyse dandik telefonlarda genel olarak bu sıkıntı ortada çözümü ise bir kaç yöntem sadece %100 olarak bir çözüm size söyleyemem.

Telefonunuza ekran kilidi koyun. Desen veya Şifre

Bu yöntem sayesinde cihazınız cebinizde iken kendi kendine açılmayacak ve işlem yapılamasını engelleyeceksiniz. Bu galiba sizin için çok iyi olabilir bir yöntem.;)

Telefon ekranınızı sürekli temiz tutun.

Cihazın ekranını sık sık temiz yumaşak ve kuru bir bez ile temizleyin. Bu ekranın düzgün şekilde el hareketlerinizi algılayacak ve işlemlerinizi hata yapmadan yapmanıza yardımcı olacaktır.

Islak veya Terli ellerle telefonu kullanmayın.

Islak veya terli olan elleriniz telefon ekranı üzerinde iz bırakır ayrıca bıraktığı ıslaklık yüzünde cihaz kendi kendine işlem yapmaya başlıyor. Bu anlık sinir katsayınızı yükseltebilir o yüzden dikkat edin.

Sizinde aklınızdan geçen yöntemler veya farklı sorunlarınız varsa yorumlarda veya soru cevap bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak