Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
7 Dolarlık Akıllı Telefon Geliyor
0

7 Dolarlık Akıllı Telefon Geliyor

☺ AHMET AYDIN22 Kasım 2016

Dünyanın en ucuz akıllı telefonu Hindistan’da üretiliyor. 7 dolarlık fiyatıyla duyanları şoke eden telefon Freedom 251 adıyla anılıyor. Telefonun üreticisi olan firma Hindistan’ın yükselen değerlerinden bir tanesi olan RingingBells.

220 milyon kişilik kullanıcı kitlesiyle Hindistan dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarına sahip. Nüfusunun neredeyse üçte biri akıllı telefon kullanıyor. Yeni çıkan telefonlara büyük ilgi duyan kitle için bu ucuz telefon tam bir nimet olacak.

Hindistan Devleti akıllı telefon üretimine destek veriyor. Bu destek kapsamında telefonun temel alt yapısı yine Hindistan’da üretilecek. Ancak bazı parçalar dışarıdan alınabilecek. Pek çok şirket de montaj üretim fabrikalarını Hindistan’a kaydırmış durumda. Bu şirketler arasında Motorola, Gionee, Lenovo ve Xiaomi yer alıyor.

Şu ana kadar olan süreçte en ucuz telefonlar 22 ve 29 dolar arasında yer almaktaydı, ancak bu 7 dolarlık telefon her şeyi değiştirecek gibi duruyor.

Alınan duyumlara göre RingingBells çok fazla detay vermese de telefonların da 3G özelliğinin olacağını belirtmiş. Bu firma daha önce ülkenin en ucuz 4G uyumlu telefonunu çıkarmıştı. Ücreti de 44 dolar civarındaydı. Bakalım bu 7 dolarlık telefon alım gücü düşük olan kitlelerin işine yarayabilecek bir nitelikte olacak mı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak