Kapat
Mobil 31 Görüntülenme 0

7 Dolarlık Akıllı Telefon Geliyor

Dünyanın en ucuz akıllı telefonu Hindistan’da üretiliyor. 7 dolarlık fiyatıyla duyanları şoke eden telefon Freedom 251 adıyla anılıyor. Telefonun üreticisi olan firma Hindistan’ın yükselen değerlerinden bir tanesi olan RingingBells.

220 milyon kişilik kullanıcı kitlesiyle Hindistan dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarına sahip. Nüfusunun neredeyse üçte biri akıllı telefon kullanıyor. Yeni çıkan telefonlara büyük ilgi duyan kitle için bu ucuz telefon tam bir nimet olacak.

Hindistan Devleti akıllı telefon üretimine destek veriyor. Bu destek kapsamında telefonun temel alt yapısı yine Hindistan’da üretilecek. Ancak bazı parçalar dışarıdan alınabilecek. Pek çok şirket de montaj üretim fabrikalarını Hindistan’a kaydırmış durumda. Bu şirketler arasında Motorola, Gionee, Lenovo ve Xiaomi yer alıyor.

Şu ana kadar olan süreçte en ucuz telefonlar 22 ve 29 dolar arasında yer almaktaydı, ancak bu 7 dolarlık telefon her şeyi değiştirecek gibi duruyor.

Alınan duyumlara göre RingingBells çok fazla detay vermese de telefonların da 3G özelliğinin olacağını belirtmiş. Bu firma daha önce ülkenin en ucuz 4G uyumlu telefonunu çıkarmıştı. Ücreti de 44 dolar civarındaydı. Bakalım bu 7 dolarlık telefon alım gücü düşük olan kitlelerin işine yarayabilecek bir nitelikte olacak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir