Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
4.5 G Hız Testi Yapanlar? İnternet Hızını Ölçenler DİKKAT!!!
0

4.5 G Hız Testi Yapanlar? İnternet Hızını Ölçenler DİKKAT!!!

☺ AHMET AYDIN1 Nisan 2016

Türkiye’ye hızlı internet olan 4.5 G teknoloji ile birlikte internet hızlı 3G ve diğer internetlere göre çok yüksek hızlara sahip. 10 ile 20 Mbps olan hızlar bir anda 200 300 Mbps’lere çıktı. Haliyle merak edip internet hızlarını kontrol ediyoruz.

Bu internet hızlarını kontrol ederken siteler veya programlar download veya upload hızlarını ölçmek için hem dosya internetten indirmekte hemde upload için internete dosya yüklemektedir. Bu işlemler sırasında paketiniz varsa eğer paketinizde MB’lardan düşebilir bu dosya boyutları. Eskiden hızlar düşük olduğu için pek sorun olmuyordu ancak 4.5 G gelmesiyle hızlar yüksek olunca yüklenen ve indirilen dosyalar yüksek oluyor internet hızını ölçerken kullanılan dosyalar yüzünden paketiniz bitebilir. Eskiden test için 20 30 MB civarı belki harcanırken şimdi bu boyut internet hızından dolayı 200 300 MB’lara çıktı. O yüzden bu konuda dikkatli olmanızda fayda var.

4.5g-ile-uyumlu-akilli-telefonlarin-tam-listesi11

İnternet hızınızı kontrol etmeniz için en çok tercih ettiğimiz site bu sitenin isterseniz android programı ve İos programı da cep telefonunuzun mağazasında mevcut ordan speedtest yazarsanız karşınıza ilk program olarak çıkacaktır zaten.

Tekrar söyleyelim internet hızınızı ölçerken dikkatli olmalısınız eğer 4.5 G kullanıyorsanız 1 seferlik yaparsanız sizin için yeterli olacaktır. 😉

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak