Kapat
Mobil 43 Görüntülenme 0

4.5 G Hız Testi Yapanlar? İnternet Hızını Ölçenler DİKKAT!!!

Türkiye’ye hızlı internet olan 4.5 G teknoloji ile birlikte internet hızlı 3G ve diğer internetlere göre çok yüksek hızlara sahip. 10 ile 20 Mbps olan hızlar bir anda 200 300 Mbps’lere çıktı. Haliyle merak edip internet hızlarını kontrol ediyoruz.

Bu internet hızlarını kontrol ederken siteler veya programlar download veya upload hızlarını ölçmek için hem dosya internetten indirmekte hemde upload için internete dosya yüklemektedir. Bu işlemler sırasında paketiniz varsa eğer paketinizde MB’lardan düşebilir bu dosya boyutları. Eskiden hızlar düşük olduğu için pek sorun olmuyordu ancak 4.5 G gelmesiyle hızlar yüksek olunca yüklenen ve indirilen dosyalar yüksek oluyor internet hızını ölçerken kullanılan dosyalar yüzünden paketiniz bitebilir. Eskiden test için 20 30 MB civarı belki harcanırken şimdi bu boyut internet hızından dolayı 200 300 MB’lara çıktı. O yüzden bu konuda dikkatli olmanızda fayda var.

4.5g-ile-uyumlu-akilli-telefonlarin-tam-listesi11

Samsung S8 ve Plus Özellikleri Kesinleşti

Mart ayında piyasaya çıkacak olan Samsung S8 sızdırılan bu özellikler ile kesinleşti. Aşağıdan Samsung S8 özelliklerine bakabilirs...  0

İnternet hızınızı kontrol etmeniz için en çok tercih ettiğimiz site bu sitenin isterseniz android programı ve İos programı da cep telefonunuzun mağazasında mevcut ordan speedtest yazarsanız karşınıza ilk program olarak çıkacaktır zaten.

Tekrar söyleyelim internet hızınızı ölçerken dikkatli olmalısınız eğer 4.5 G kullanıyorsanız 1 seferlik yaparsanız sizin için yeterli olacaktır. 😉

 

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir