ŞİMDİ OKUNAN
Üşümek bulaşıcı olabilir mi Empati Yoluyla Mı Bulaşır
0

Üşümek bulaşıcı olabilir mi Empati Yoluyla Mı Bulaşır

☺ AHMET AYDIN8 Aralık 2016

Bilim insanlarının araştırmaları hız kesmeden sürüyor, son araştırmalarda üşüyen bir kişiyi görmenin psikolojik olarak insanlarda üşümeye neden olduğu ortaya çıkardı.

İngiltere’de bulunan Sussex Tıp Fakültesi’nden araştırmacılar, yaptıkları deneye katılan katılımcılara, ellerini sıcak ve ılık suda bekleten 8 kişinin görüntüsünü izletti. Bu sırada katılımcılarının ellerindeki sıcaklık değişimleri ölçüldü.
Soğuk suda ellerini bekletenleri izleyen katılımcıların el ısıları aniden düşmeye başlarken ılık suda ellerini bekleten kişileri izleyenlerin, ellerinde ise her hangi bir sıcaklık değişimi olmadı.

Araştırmacılardan biri olan Dr. Neil Harrison, bu bilinçsiz gelişen psikolojik değişimin empatiden kaynaklanıyor olabileceğini ve soğukta gördüğünüz bir insanın hissettiklerini empati yoluyla psikolojik olarak daha fazla hissedip anladığınızı ortaya çıkarmış oldu.

Empatinin ise insanların birlikte daha huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerine yardımcı olacağı belirtildi.
Araştırmaların sonuçları ise ”Plos One” dergisinde yayımlandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak