ŞİMDİ OKUNAN
İkitelli Paslanmaz Çelik Ürünleri
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İkitelli Paslanmaz Çelik Ürünleri

☺ AHMET AYDIN5 Mayıs 2018

Çelik 100’ün üzerinde alternatifi bulunan güçlü bir alaşımdır. İçeriğinde krom, nikel ve demir bulundurur. Nikel ve krom değerlerinde oynamalar yapılarak ve soğuk ya da sıcak olarak haddelenerek farklı alanlarda kullanıma uygun hale getirilmiştir. Yüzeyinde çok ince bir tabaka bulunan çelikler oksitlenmeye karşı maksimum direnci gösterir. Üstelik bu tabaka zamanla kendisini de yenileme görevini üstlenirler. Ayrıca çeliğin yapısına bol miktarda azot eklenerek çok daha güçlü yapılar elde edilebilir. Bu alaşımlar genellikle sanayi ve endüstride çok sık kullanılır ki otomotivde de aynı alaşımlardan faydalanılır. Ayrıca paslanmaz çelik ürünler diğer çeliklere göre sıcak ve soğuğa karşı da direnç gösterirler. Bunun yanı sıra mekanik özelliklere de sahiptirler.

Kolay Şekil Alan Estetik Alaşımlar

Paslanmaz çeliklerin en büyük özelliği kolay şekil alabiliyor olmalarıdır. Bu sayede tekstil, takı, dekorasyon ve mobilya sektöründe çok sık kullanılırlar. Ayrıca estetik yapıları sayesinde de ayrıca bir işlemden geçmelerine gerek kalmaz. Bu da sektörleri büyük ölçüde bir maliyetten kurtarır. Çeliklerin farklı şekillerde üretilebiliyor olması özellikle dekorasyon sektörünü fazlaca bu ürüne yönlendirmiştir. Bunun yanı sıra üzerinde su lekesi ve izi bırakmıyor olması da yine bu alaşımları diğer çelik ürünlerden ayıran bir özelliktir. Karaca paslanmaz çelik firması dekorasyondan mimariye her alana uygun paslanmaz çelik ürünleri ile sektörün öncü firmalarından biridir. Mükemmel korozyon direncine sahip çelik ürünleri ile her sektörün ihtiyacına cevap verebilecek kapasiteye sahip firmalardan biridir.

Paslanmaz Boru Nasıl Üretilmektedir?

Paslanmaz çelik ile üretilen ürünlerden bir tanesi olan paslanmaz borular farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Farklı özelliklere sahip olmasının temel nedeni ise üretim şekillerinden kaynaklanmaktadır. Paslanmaz borular tek parça halinde üretilebildiği gibi farklı işlemlerin uygulanması sonucunda da üretilmektedir. Paslanmaz sac ürünlerimizi kısaca bu makalede özetledik fakat saclar detaylı bilgi edinmek için; https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-boru sayfası üzerinden de bilgi edinebilirsiniz. Üretim şekilleri bakımından iki farklı ürün bulunmaktadır. Bunlar:

  • Dikişsiz paslanmaz borular; tek bir parça halinde üretilen borulardır. Çekme boru adı da verilen bu ürünler son derece dayanıklıdır. En dayanıklı paslanmaz borular bunlar olup özellikle ağır sanayide sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlarda dayanıklılığı sayesinde beklentileri rahatlıkla karşılayan borularda farklı çelik türleri ihtiyaca göre kullanılabilmektedir.
  • Dikişli paslanmaz borular; bu ürünler ise dikişsiz olanlara göre daha dayanıksızdır. Bunun nedeni dikişli yani kaynaklı olmalarıdır. Söz konusu ürünler öncelikle düz bir levha şeklinde üretilmekte ve daha sonra ise boru şekli verilmektedir. Boru şeklinin verilmesi için de kaynaklar kullanılmaktadır.

Sanayide ve Kimya Sektöründe Kullanılır

Gemi ve liman işletme sanayinde çeliklerin yeri çok farklıdır. Özellikle yüksek azot ve karbon içeren çelik ürünler gemi imalatında çok sık kullanılır. Bunun yanı sıra yüksek enerji akımı altında seyahat eden uçakların yapımının her alanında da çelikler kullanılır. Uzun yıllar yağışa, ısıya ya da soğuğa maruz kalsalar dahi asla kararma ve paslanma yapmazlar. Çeliklerin bu özelliği kimya sektöründe de çok sık kullanılmasını sağlamaktadır. Kimyasal ürünlerin taşınmasında ya da saklanmasında paslanmaz çelik ürünlerin rolü çok büyüktür. Ayrıca bu alanlarda kullanılan çeliklerin içeriğinde yüksek oranlarda nikel de bulunur ki bu nikel çelik oksijen ile temas ettiğinde çok daha dayanıklı bir yapı ortaya çıkar. Bunun yanında elastik özelliklerinin yerine mukavemeti yüksek çelikler için karbon kullanılır. Bu karbon çeliğin elastik yapısını yok eder ve çok daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlar. İnşaat sektöründe bu ürünlerden çok sık kullanılmaktadır. Ayrıca tarım alanında kullanılan teçhizatlarda da yine karbon miktarı yüksek çelikler kullanılır. Karaca paslanmaz çelik firması tüm bu sektörlerin ihtiyacına uygun çelik ürünler geliştirmektedir. Firmamız ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz web sitemiz siz  müşterilerimizin daima hizmetindedir. Takı sektörü gibi ufak parçalar halinde ihtiyaç duyulan çeliklerin üretiminden, metrelerce ebatlarda üretilen çeliklere kadar pazara her boyutta ürün vermektedir. Üstelik firma bu ürünlerin teslimatını da ülkenin dört bir yanına yapmaktadır.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak