Kapat
Ivır-Zıvır 62 Görüntülenme 0

Evde 3 Dakikada USB Klima Nasıl Yapılır?

Kavurucu sıcaklardan kurtulmak için evde hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz yani 3 dakikada yapabileceğiniz usb klima ile kendi klimanızı yapabilirsiniz.

Gerçekten yazın bu sıcağında bilgisayar başında veya masada otururken sizi serinletecek basit vantilatörler yerine sizi buz gibi yapacak mini bir klima yapabilirsiniz.

3 dakikada yapabileceğiniz bu klima için gerekli malzemeler 1 adet fan, 1 adet çift taraflı bant,  1 ader USB kablosu, 1 kutu meyve suyu, süt vb şişesi ve bir de maket bıçağı vb kesici bir alet olması yeterli olacaktır. İşinizi kolaylaştırmak için pergel de olursa çok iyi olur.

Spotify Premium Bedava Üyelik Veriyoruz!!!!

Biliyorsunuz Spotify Aile üyeliği başlattı, bizde ASD Ailesi olarak her ay arkadaşımıza bedava Spotify Premium üyeliği vereceğiz. ...  0

Videodan da takip edeceğiniz bu klima yapımını dilerseniz bir kaç cümle ile size anlatayım;

Elinizdeki fanın yarı çapını pergel ile ölçerek elde ettiğiniz meyve suyu kutusu ile bir daire çizin bu çizim sırasında pergelin boyunun değişmemesine dikkat edin. Çizdiğiniz noktayı elde ettiğiniz kesici alet ile kesin. Elinizdeki çift taraflı bant ile çevreleyin ve fanın içeriye üfleyecek şekilde iyice yerleştirip sabitleyin. Daha sonra fanın kablo uçları ile usb kablo uçlarının aynı renkte olanlarını birbirine sağlam şekilde bantlayın. Ardında kutuya fanın pervanesine yetişmeyecek seviyeye kadar su doldurun ve buzluğa koyun. Suyun buz tuttuğundan emin olduktan sonra çıkarıp kutunun kapak kısmı size bakacak şekilde masanıza yerleştirin ve usb kablosunu takın. Artık buz gibi serinleten mini bir klimanız var. 😀

Bunların boyutlarında oynama yaparak dilediğiniz boyutlarda yapabilirsiniz. Çok abartmayın ama 😀

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir