Ivır-Zıvır 144 Görüntülenme 0

En İyi Müzik Dinleme Programları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir önceki yazımızda Spotify ve Apple Music platformlarını karşılaştırmaya başlamıştık. Bu yazımızda ise karşılaştırmaya devam edeceğiz ve size tam bir fikir sunmaya çalışacağız.

Cihaz Desteği

Bir ürünü satın alıyorsanız bu ürünün birçok cihazda çalışmasını isteyeceksinizdir. Kaliteli müziği her ortamda dinlemek isteyeceğiniz için cihaz desteği de çok önemlidir. Cihaz desteğine bakıldığında Apple Music iOS, Android, Apple Watch, Apple TV, Macbook, iMac ve Windows bilgisayarlarda destekleniyor. Ancak Spotify bu ortamlar dışında Logitech, Marantz, Onkyo, Parrot, Philips, Pioneer, Revo, Sonos, Roku, Western Digital ve Yamaha gibi birçok cihazda da destekleniyor. Desteklenen cihazlara baktığımızda Spotify’ın açık ara farkla önde olduğunu görüyoruz.

Arşivde Kaç Şarkı Var?

Eğer bir hizmete ücret ödeyecekseniz, bu hizmetten sonuna kadar yararlanmak isteyebilirsiniz. Özellikle müzik uygulamasına ücret ödeyecekseniz, aradığınız her şarkıyı bulmak isteyeceksinizdir. Bu iki uygulamanın arşivlerini karşılaştıralım ve size güzel bir fikir sunalım öyleyse.

Bu konuda bayrağı Apple Music’e devreden Spotify 30 milyon şarkıya sahip. Ancak Apple Music 37 milyon şarkı ile büyük bir fark atmış durumda. Ayrıca albümlerin çıkış zamanı bakımından Apple Music bir adım ileride.

Dünya genelindeki şarkıcılar için her ikisi de aynı zamanda çıkarıyor ancak iş Türk şarkıcılara geldiğinde durum değişiyor. Apple Music Türk şarkıcılarının albümlerini daha önce arşivine ekliyor. Diğer özellikler bakımından Spotify ilerideydi, ancak arşiv konusunda Apple bir adım daha önde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir