Kapat
Ivır-Zıvır 99 Görüntülenme 0

En İyi Müzik Dinleme Programları

Bir önceki yazımızda Spotify ve Apple Music platformlarını karşılaştırmaya başlamıştık. Bu yazımızda ise karşılaştırmaya devam edeceğiz ve size tam bir fikir sunmaya çalışacağız.

Cihaz Desteği

Bir ürünü satın alıyorsanız bu ürünün birçok cihazda çalışmasını isteyeceksinizdir. Kaliteli müziği her ortamda dinlemek isteyeceğiniz için cihaz desteği de çok önemlidir. Cihaz desteğine bakıldığında Apple Music iOS, Android, Apple Watch, Apple TV, Macbook, iMac ve Windows bilgisayarlarda destekleniyor. Ancak Spotify bu ortamlar dışında Logitech, Marantz, Onkyo, Parrot, Philips, Pioneer, Revo, Sonos, Roku, Western Digital ve Yamaha gibi birçok cihazda da destekleniyor. Desteklenen cihazlara baktığımızda Spotify’ın açık ara farkla önde olduğunu görüyoruz.

Spotify Premium Bedava Üyelik Veriyoruz!!!!

Biliyorsunuz Spotify Aile üyeliği başlattı, bizde ASD Ailesi olarak her ay arkadaşımıza bedava Spotify Premium üyeliği vereceğiz. ...  0

Arşivde Kaç Şarkı Var?

Eğer bir hizmete ücret ödeyecekseniz, bu hizmetten sonuna kadar yararlanmak isteyebilirsiniz. Özellikle müzik uygulamasına ücret ödeyecekseniz, aradığınız her şarkıyı bulmak isteyeceksinizdir. Bu iki uygulamanın arşivlerini karşılaştıralım ve size güzel bir fikir sunalım öyleyse.

Bu konuda bayrağı Apple Music’e devreden Spotify 30 milyon şarkıya sahip. Ancak Apple Music 37 milyon şarkı ile büyük bir fark atmış durumda. Ayrıca albümlerin çıkış zamanı bakımından Apple Music bir adım ileride.

Dünya genelindeki şarkıcılar için her ikisi de aynı zamanda çıkarıyor ancak iş Türk şarkıcılara geldiğinde durum değişiyor. Apple Music Türk şarkıcılarının albümlerini daha önce arşivine ekliyor. Diğer özellikler bakımından Spotify ilerideydi, ancak arşiv konusunda Apple bir adım daha önde.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir