Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
İşitme Engelliler İçin İki Yeni Uygulama
Bilgi Ödülü
0

İşitme Engelliler İçin İki Yeni Uygulama

☺ Burak Aykurt15 Temmuz 2019

İşitme engelli bireyler için Google geçtiğimiz günlerde iki yeni uygulamayı hayata geçirdiğini açıkladı. Son zamanlarda binlerce uygulama çıkartan yapımcılar arasına Google’da girerek hem duyma konusunda sıkıntı çeken vatandaşları, hem de işitme engeli olan vatandaşları rahatlatacak bir uygulama geliştirdi. İki farklı uygulamanın sunduğu özellikler hakkında bilgiler verelim.

Live Transvribe (Canlı Altyazı desteği)

İşitme engellerinin hayatını kolaylaştırmak için canlı altyazı desteği uygulamasını geliştiren Google bu sayede kişilerin videoları daha rahat izlemesine ve anlamasına yardımcı olmayı hedeflemektedir. 70 farklı dil ve lehçe üzerinde şu an için aktif olarak hizmet veren bu uygulama sayesinde izlediğiniz videoları 70 farklı dil seçeneği izleme şansınız bulunmaktadır. Şu an için beta sürümü ile kullanıcılar hizmet veren Live Transvribe uygulamasının yakın zamanda tam sürümünün kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. Uygulama üzerinde bulunan eksiklikleri gidermek için çalışmalarına başlayan firmanın önümüzde ki günlerde uygulamanın tam sürümünü yakın zamanda süreceğini belirtelim. Live Transvribe uygulamasını cihazlarınıza yüklemek için Android işletim sistemine sahip bir cihaza sahip olmanız gerekmektedir. İOS için yakın zaman içerisinde de Live Transvribe uygulamasının çalışmaları tamamlanacaktır.

Sound Amplifier (Ses arttırıcı)

Sound Amplifier uygulaması da tamamen duyma yetisinden eksik olmayan kişiler için geliştirilen bir uygulama. Duyma konusunda ciddi sıkıntıları bulunan kişilere özel olarak geliştirilen Sound Amplifier uygulamasını indirerek çevrenizde bulunan seslerin daha yüksek dalgalar halinde sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için arka planda yer alan rahatsız edici sesleri kısma özelliğinin de bulunması uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu bizlere göstermektedir. Şu an için sadece Android işletim sistemine sahip olan modellere indirme şansınızın olduğu Sound Amplifier uygulamasının yakın zaman içerisinde İOS işletim sistemini de gelmesi beklenmektedir.

Aynı zamanda Sound Amplifier uygulamasını kullanmak için Android işletim sisteminin en az 9.0 sürümünün bulunması gerekmektedir. Aksi durumda uygulamayı cihazlarınıza yükleme şansınız bulunmamaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak