İnternet 71 Görüntülenme 0

Sağlam Bir İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Bir çok kişinin internet hızı ile ilgili sorunları vardır. Bu yazıda sizin için sağlam bir internet hız testi nasıl yapılır göstermeye çalışacağız. Detaylar için yazıyı okumaya devam edin.

Bir çok internet kullanıcısı internet hız testi için kullandığı uygulama Ookla‘nın Speedtest uygulaması olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu uygulama ile yapılan testlerde bazen kullanıcı hatalarından dolayı doğru sonuçlar vermeye de biliyor. Bu uygulama ile en doğru ve kaliteli bir internet hız testi nasıl yapılır aşağıdaki adımları uygulayarak elde edebilirsiniz.

1- Öncelikle modeminizi yeniden başlatın.

Modem uzun süre çalışması sonucunda işlemci ve ram‘i yorulur. Modemi yeniden başlatarak sıfırlama yaptığınızda alacağınız test sonuçları daha doğru şekilde olacaktır.

2- İnternetin diğer cihazlarla olan bağlantısını kesin.

İnternetinizin diğer cihazlarla olan bağlantısını kesin ve sadece hız testi yapacağınız cihaz bağlı kalsın.

3- Testi yapacağınız cihazı yeniden başlatın.

Modeminizi yeniden başlatıktan sonra testi yapacağınız cihazı yeniden başlatmanız faydanıza olacaktır. 

4- Antivirüs uygulaması devre dışı bırakın.

Antivirüs programları bazen internet hızınızı etkileyebilir. Pc veya Mobil cihazından test yapacaksanız mutlaka antivirüs uygulamasını devre dışı bırakın.

5- Tarayıcı önbelleğini temizleyin ve eklentileri devre dışı bırakın.

Genel olarak test için Google Chrome tarayıcısını öneririz. Google Chrome ile daha iyi sonuçlar alırsınız. Önbelleği temizleyin ve eklentileri devre dışı bırakın.

Bu kadar şimdi cihazınız test yapmaya hazır durumda. Şimdi testinizi yaparak doğru bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
;