Kapat
İnternet 49 Görüntülenme 0

Pop-up Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Pop-up istenmeyen reklamlardır. İncelemek istediğiniz bir linki tıkladığınızda, hemen arkasından gelerek reklam amaçlı gösterim sunan zararlı yazılımlardır. Bunlar siz istemeseniz de açılır ve vermek istediği mesajı verdikten sonra kapatılmaya müsait hale gelir. Bu istenmeyen reklamı alan girmek istediğiniz sitedir.

Zira girdiğiniz site bu tür pop-up reklamlar yoluyla para kazanıyor olabilir. Bazı pop-uplar ise özellikle ana sayfanızı hedef alarak kendi istediği şekilde bir linki tayin eder. Çoğu zamanda adını duymadığınız bir arama motorunu ana sayfanız yapar. Kısacası bunlara zararlı reklam virüsleri diyebiliriz ve kaldırılmaları gerekir.

Peki pop-up nasıl kaldırılır? Öncelikle tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayıp yani adeta resetleyerek işe başlayabilirsiniz. Bununla reklamlar temizlenmese de, tarayıcı fabrika ayarlarına dönecektir. Denetim masasına girerek ‘program kaldır’dan bilerek yüklemediğiniz yazılımları kaldırın.

CMD Komutları İle İnternetinizi Hızlandırın

İnternet hızı herkesin sorunu olmaya devam ediyor. Bu hız sorununu servis sağlayıcılarını arayarak yapsak da bir türlü iyi sonuçla...  0

Sorun devam ediyorsa tarayıcıyı kaldırıp yeniden kurmayı deneyin. Yine sorun giderilmiyorsa virüs, trojen temizleme programlarını çalıştırın. Bu da çözüm olmazsa, Google benzeri arama motorlarından Adblock ve Adblock Plus eklentilerini tarayıcınıza kurun. Büyük ihtimal bu adımlarda sorununuz çözülecektir. Yine de olmadıysa Sistem Geri Yükleme ile bu problem ortadan kalkacaktır. Sistem Geri Yükleme yaptıysanız, Adblock benzeri eklentileri yine de kaldırmayın.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir