ŞİMDİ OKUNAN
N11 ve Gittigidiyor da Alışveriş Yapacaklar Dikkat!!!
2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

N11 ve Gittigidiyor da Alışveriş Yapacaklar Dikkat!!!

☺ AHMET AYDIN25 Şubat 2016

N11 ve Gittigidiyor bu iki mağazacılık sistemi güvenli mi? Sistem nasıl çalışır? Nasıl alışveriş yapabilirim? Sahtekarlık var mı? Param karttan çekildi ya ürün gelmezse? Param güvenilir yerde mi?

Bu gibi bir çok sorunuza yanıt olacak bu yazımızda N11 ve Gittigidiyor hakkında tereddütlerinizi bir kenara atıp güvenli şekilde nasıl alışveriş yapabiliriz onu anlatmaya çalışacağız.

N11 sistemi ile başlayalım. N11 Doğuş Grubu tarafından kurulmuş bir mağazacılık sistemidir. Yani Türkiye’de ki mağazalar dükkanlar kısacası vergi levhası olan tüm işletmelerin içinde mağaza açıp ürün satışı yapmaya başladıkları bir sistem. Peki bu sistem nasıl çalışır? Bu sistem dediğimiz gibi mağazalar kendi ürünlerini stok durumları ile birlikte N11 sitesine yerleştirir ve ürünlerini satmaya başlar. Mağaza ürünlerini N11 yerleştirdikten sonra iş N11 de artık siz N11 sitesine girdiğinizde arama bölümü veya direk Google aramadan ürünü aradığınızda N11 reklam şeklinde veya direk aramalar da size o ürünü çıkarır sizde N11 girerek ürünü kontrol edersiniz ve ürün uygun fiyat ve sağlam ise ürün alımına geçersiniz. Fakat burada bir çok kişinin yanılgıya düştüğü nokta şurası ürünü dediğim gibi N11 satmıyor sadece aracı oluyor diyebiliriz.

Neyse ürünü beğendiniz diyelim ben bu ürünü almalıyım pozisyonuna geçtiyseniz yapmanız gereken e-posta hesabınız ile N11 de üyelik açmak ve ürünü sepete ekle seçeneği veya hemen al seçeneği ile ürünü almak. N11 sizden ürün için fatura kesilecek adres ve ürünü teslim alacağınız adresi ister bu bilgilerinizi girdikten sonra ileri deyip ürünü bedelini artık ödemek kalıyor. Burada herhangi bir endişeniz olmasın dediğim gibi N11 aracı bir şirket önce ürün bedeli N11 firmasına gider. Siz ürün bedelini yatırdıktan sonra N11 ürün satışını mağazaya bildirir mağaza ürünü hazırlayıp kargoya teslim eder ve ortalama kargo süresi 2 3 gün sürer bu süre zarfında ürün size geldi ise ürünü açıp kontrol edersiniz ve ürün almak istediğiniz ürün ise yani N11 içinde gördüğünüz ürün ile aynı ise kargoyu teslim alırsınız ve tekrar N11 sitesine girip bu durumu N11 bildirirsiniz. Ürün sağlam ve söylendiği gibi olduğunu belirtmek için N11 giriş yaptıktan sonra siparişlerimde ürünü onayladığınız taktirde para mağazaya yatırılır. Eğer ürün beklemediğiniz bir ürün ise yanlış ürün geldiyse iade ve değişim ile ürünü iade edebilir paranızı N11 den tekrar geri alabilirsiniz. Bu iade durumlarında sıkıntı yaşamamak için N11 müşteri hizmetlerini aramanızı ve onların bilgisi dahilinde ürünü iade etmenizi tavsiye ederim.

Uzun lafın kısası N11 sistemi güvenli bir sistem gönül rahatlığı ile ürün alabilirsiniz. Fakat N11 de her zaman sıfır ürünler olur burada dikkat etmeniz gelen ürünler teşhir veya ikinci el ürün ise sakın almayın. Ürünü geri iade edin.

Gelelim Gittigidiyor sistemine, Gittigidiyor da aslında tam N11 gibi diyebiliriz fakat burada başka şeylerde belirtmem gerekiyor. Ürün yine Gittigidiyor hesabına yatıyor ve ürün gelince onaydan sonra ürün bedeli satıcıya yatıyor. Sistem aynı anlayacağınız fakat Gittigidiyor da sadece mağazalar yok üyelik açıp direk ürün satışı yapabiliyorsunuz Gittigidiyor da N11 de böyle değildi N11 de sadece vergi levhası olan firmalar ürün satabiliyordu. Hal böyle olunca Gittigidiyorda çok sahtekarlık yapanlar olabiliyor. Teşhir ürün veya ikinci el ürünü size sıfır diye satmaya çalışıyorlar. Bazen sahte ürün bile satanlar olabiliyor. Gittigidiyor her ne kadar engellemeye çalışsa da durum bu şekilde. Gittigidiyorun bir diğer eksik yönü ise müşteri hizmetleri diye telefon edebileceğiniz bir yerin olmaması. Bunun yerine yazı ile sorunuzu iletebiliyorsunuz ve aynı şekilde onlarda yazı şekilde cevabını size veriyor.

Gittigidiyor ve N11 sistemi kısaca olarak bu şekilde bizim tercihimiz her zaman N11 çünkü daha sağlam ve kaliteli iş yapıyorlar destek çok fazla ürünlerde sıkıntı çıktı mı arayıp şikayet edebileceğiniz bir yer var en azından.

Kafanıza takılan başka noktalar varsa lütfen yorum bölümünden belirtin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
2 Yorumlar

Yanıt Bırak